Strona główna/Turystyka i Rekreacja/Garmin Iron Triathlon Syców 2024

Garmin Iron Triathlon Syców 2024

Wielkie triathlonowe święto ponownie nad Zalewem Stradomia!

 

Garmin Iron Triathlon po raz czwarty w Sycowie

Triathloniści po raz czwarty staną na starcie Garmin Iron Triathlon w urokliwym Sycowie. Już 14 lipca 2024 roku odbędzie się pełen wyzwań, endorfin i niezwykłych osiągnięć siódmy przystanek największego cyklu triathlonowego w Polsce. Garmin Iron Triathlon Syców to niewątpliwie jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu triathlonowym, które co roku bije rekordy frekwencji. 

 

GITSyców2024_baner 

Trasy w Sycowie zachęcają do pokonywania własnych granic, oferując trzy dystanse:

 • 1/8 IM (475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu),
 • ¼ IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu),
 • ½ IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu).

Każdy z nich rzuca wyzwanie zarówno debiutantom, jak i doświadczonym weteranom triathlonu. Oprócz startów indywidualnych nie zabraknie również możliwości rywalizacji w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Malownicze trasy poprowadzą zawodników przez urokliwe tereny Dolnego Śląska, sprawiając, że każdy etap stanie się niezapomnianą podróżą. Zawody rozpoczną się od etapu pływackiego w Zalewie Stradomia. Po pływaniu na zawodników będzie czekała bardzo szybka trasa kolarska ze świetną nawierzchnią, która jest zdecydowanie największym atutem tej lokalizacji. Tradycyjnie na zakończenie triathloniści będą mieli do pokonania etap biegowy, który poprowadzony zostanie ulicami Stradomii Wierzchniej w otoczeniu pięknej przyrody. 

W ramach cyklu Garmin Iron Triathlon rozegrane zostaną również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pod nazwą Garmin Junior. W zależności od wieku, najmłodsi będą mogli wziąć udział na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m i 1000 m.

Organizatorzy przygotowali również możliwość rywalizacji w zawodach pływackich. Dzień przed triathlonem, 13 lipca, odbędą się zawody Aqua Speed Open Water Series, na których zawodnicy będą mieli do wyboru cztery dystanse: 0,475 km, 0,95 km, 1,9 km i 3,8 km. Zorganizowane zostaną również zawody dla najmłodszych w ramach Aqua Speed Junior. Rywalizacja dzieci i młodzieży odbędzie się na trzech dystansach: 100, 200 i 475 metrów.

 

Zapisy na zawody Garmin Iron Triathlon Syców 2024 wystartują 2 stycznia 2024 o godzinie 12:00. Zapisy oraz wszystkie niezbędne informacje, regulaminy i harmonogram będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia www.irontriathlon.pl.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną przeżyć wyjątkową przygodę, sprawdzić swoje granice i zanurzyć się w pasji triathlonu. Garmin Iron Triathlon Syców 2024 to niezapomniane wydarzenie sportowe, które na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Przygotujcie się na emocje, wyzwania i triumfy! Garmin Iron Triathlon - tutaj marzenia stają się rzeczywistością.

Zapisy na GIT Syców 2024

Sprawdź szczegóły i ZAPISZ SIĘ na irontriathlon.pl/sycow-menu/ 

 

Obserwuj również Aktualności na FB

 

 

Pływanie to przygoda! AQUA SPEED Open Water Series 2024

Niestandardowe wyzwania, unikalne przeżycia i dreszcz emocji - to wszystko czeka na entuzjastów pływania na otwartych akwenach podczas cyklu AQUA SPEED Open Water Series 2024. Zawody ponownie zawitają w Ślesinie, Elblągu i Sycowie.

AQUA SPEED Open Water Series to seria imprez zrodzona z zamiłowania do natury i sportu, która szybko zyskała popularność wśród pływaków amatorów i zawodowców. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym pływakiem na otwartych akwenach, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym rodzajem pływania, cykl oferuje różne dystanse, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów:

 • ok. 3,8 km,
 • ok. 1,9 km,
 • ok. 0,95 km,
 • ok. 0,475 km.

Inauguracja cyklu - Ślesin, 1 czerwca 2024 r.

Pierwszy etap przyszłorocznej rywalizacji w ramach AQUA SPEED Open Water Series odbędzie w Ślesinie, 1 czerwca 2024 r. Dla wielu zawodników jest to idealna lokalizacja na inaugurację cyklu. Zawody rozegrane zostaną w Jeziorze Ślesińskim, które zdecydowanie jest skarbem tego regionu. Otoczone zielonymi lasami i malowniczymi wzgórzami, jezioro zachwyca swą rozległością i pięknem. W sezonie letnim Jezioro Ślesińskie staje się idealnym miejscem nie tylko dla miłośników przyrody, ale również pasjonatów sportów wodnych. 

Drugi przystanek - Elbląg, 6 lipca 2024 r.

Etap drugi odbędzie się w Elblągu, 6 lipca. Zawody rozegrane zostaną w Rzece Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Elbląg to nie tylko miasto z bogatą historią, ale także region, gdzie wodne akweny odgrywają istotną rolę w kształtowaniu krajobrazu. Kanały, jeziora, rzeki i Zalew Wiślany tworzą niepowtarzalny mikroklimat, który przyciąga turystów, żeglarzy, miłośników przyrody. To co wyróżnia zawody w Elblągu to rozpoczynanie wyścigu od efektownego skoku do wody ze specjalnie przygotowanej platformy. Jest to wydarzenie, które co roku cieszy się dużą popularnością, co potwierdza ilość wiernych kibiców, dopingujących z brzegów rzeki. 

Wielki finał - Syców, 13 lipca 2024 r.

Ostatni etap cyklu odbędzie się w Sycowie, 13 lipca. Zalew Stradomia Wierzchnia będzie miejscem finałowych zmagań miłośników pływania open water. Zalew nie tylko pięknie wpisuje się w krajobraz miasta, ale również stanowi centrum rekreacji i sportu dla mieszkańców i turystów. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek, kontemplację przyrody i odkrywanie uroków regionu Dolnego Śląska.

Do wodnej rywalizacji zapraszamy również najmłodszych pływaków. Młodzi zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pływackie na dystansach uzależnionych od ich wieku:

 • 100 m (6-7 lat),
 • 200 m (8-11 lat),
 • 475 m (12-13 lat).

Imprezy organizowane w ramach AQUA SPEED Open Water Series stawiają przed uczestnikami unikalne wyzwania. Trasy są różnorodne - od malowniczych jezior po rzeki, dzięki czemu zawodnicy mają okazję rywalizować w zróżnicowanych akwenach. Priorytetem podczas każdych zawodów jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić profesjonalną obsługę medyczną, zabezpieczenie ratowników WOPR i niezbędne środki bezpieczeństwa, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni pływacy, podczas rywalizacji, mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo.

AQUA SPEED Open Water Series to nie tylko seria sportowych wydarzeń, to prawdziwa przygoda dla miłośników wody i sportu. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.openwaterseries.pl.

 

 

Sprawdź również co dzieje się nad Zalewem Stradomia

zalew stradomia

FB: facebook.com/stradomia.zalew 

 

STREFA EXPO

ORGANIZATORZY I PARTNERZY STRATEGICZNI

GOSPODARZ

PATRONAT HONOROWY

PARTNERZY LOKALNI

WYSTAWCY

 

ISTOTNE INFORMACJE

Ograniczenia w ruchu

Ze względu na szeroką skalę zawodów, w dniu 14 lipca organizacja ruchu w okolicy zalewu zostaje zmieniona.

Od węzła Syców Zachód zostaje zamknięta droga dojazdowa do Stradomi i będzie nieprzejezdna w godzinach 8:00 - 16:00, aż do miejscowości Poniatowice Jonas. W Stradomi Wierzchniej przebiegać będzie trasa biegowa. Ulice: Sosnowa, Cisowa, Polna, Parkowa
będą wyłączone z ruchu w godz. 8:00 - 16:00.

Cała trasa zawodów z dokładną mapą poniżej.

Bardzo prosimy o  korzystanie z objazdów lub przeparkować auto w miejsce, z którego będzie można wyjechać objazdem w niedzielę
14.07.2024 r. Organizacją ruchu drogowego oraz dbaniem o bezpieczeństwo będą zajmować się służby (Policja, Kompania Regulacji
Ruchu Garnizonu Oleśnica, Strażacy OSP). Bardzo prosimy o stosowanie się do ich zaleceń i próśb dla bezpieczeństwa
uczestników oraz Państwa. PROSIMY RÓWNIEŻ O BEZPIECZNE PARKOWANIE, ZACHOWANIE PRZEJEZDNOŚCI DRÓG (ZWŁASZCZA
DLA SŁUŻB BEZPIECZEŃSTWA). DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE!

Komunikacja, dojazd, noclegi

Dotarcie na parking zalewu będzie możliwy tylko do godziny 7:00, a wyjazd po godzinie 15:00.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy bezpłatnego autobusu! 

Rozkład Jazdy Syców 2024

 

Noclegi

Sprawdź, gdzie możesz przenocować się w okolicy Zalewu Stardomia TUTAJ

OBSŁUGA DRONEM 

W dniu 14.07 obowiązuje całkowity zakaz lotu dronem w promieniu 5 km od strefy startu i mety.

Dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do kibicowania „ludziom z żelaza”.

Strefa KIBICA

Szczegóły na stronie GIT

gitkibic20

Jeśli chcesz dołączyć do kibicowania możesz pobrać "extra" materiały, które wystarczy wydrukować i wziąć ze sobą na czas zawodów. Grafiki do kibicowania do pobrania już wkrótce

 

Garmin Iron Triathlon Syców 2024 nad Zalew Stradomia już niedługo! Z tej okazji mamy dla Was coś wyjątkowego - konkurs #jestemGITkibicemVOL2
 Zgłoście swój team na maila i zawalczcie o miano najlepszego punktu kibicowskiego! 
 Zwycięski punkt zostanie wybrany na podstawie ankiet, które otrzymają uczestnicy Garmin Iron Triathlon Syców 2024. Każdemu punktowi kibicowskiemu zostanie nadany specjalny kolor, aby ułatwić zawodnikom proces głosowania. 
 Na wszystkich uczestników konkursu czekają nagrody!  Pamiętajcie, ilość miejsc na liście jest ograniczona (max. 7) - decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekajcie! 
 
 Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej

Patronem honorowym tego wydarzenia jest:

 

Strefa MEDIÓW

Patronat medialny objęty jest przez:

 • Wrocławskie Fakty
 • ECHO24
 • mojaolesnica.pl
 • olesnicainfo.pl
 • Panorama Oleśnicka
 • olesnica24.com
 • Radio SUD

Wszystkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia są dostępne na sycow.pl oraz na irontriathlon.pl/sycow  i openwaterseries.pl/sycow-menu oraz profilach Facebookowych Sycowa facebook.com/mig.sycow i GIT facebook.com/irontriathlon/ 

Co warto zobaczyć w Sycowie?

Jeśli przyjeżdzasz do Sycowa już w piątek lub sobotę koniecznie zobacz, co warto odwiedzić w Sycowie i okolicach. Wszystkie atrakcje warte odwiedzenia sprawdzisz tutaj Warto zobaczyć

Poznaj Dolny Śląsk