Strona główna/Turystyka i Rekreacja/XXI Koncert Charytatywny

XXI Koncert Charytatywny

banerXXI

XXI Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Idea dla dobrej sprawy.

Burmistrz Miasta i Gmina Syców, Dariusz Maniak oraz Konsul Generalny RP w Irkucku, Krzysztof Świderek,   z przyjemnością zapraszają na XXI Ogólnopolski Koncert Charytatywny, którego celem jest niesienie pomocy Rodakom na Wschodzie. 

To wyjątkowe wydarzenie, już po raz dwudziesty pierwszy, zaplanowano z myślą o wspieraniu Polaków mieszkających na Ukrainie, starając się odpowiedzieć na ich aktualne potrzeby.

Koncert odbędzie się 27 stycznia o godzinie 16:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie. Podczas tego wyjątkowego wieczoru odbędą się wzruszające występy, które połączą zarówno patriotyzm, jak i kulturę ludową. Na scenie zobaczymy występ patriotyczny dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie, Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - JEDLINIOK oraz polonijne zespoły z Ukrainy: Zespół taneczno-folklorystyczny „Aksamitki” oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Jurek i Przyjaciele”.

Drugiego dnia, 28 stycznia o godzinie 13:00, w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny. Będzie to wyjątkowy moment skupienia i modlitwy, łączący serca wszystkich obecnych.

Całe wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Centrum Kultury w Sycowie, które sprawuje pieczę nad artystami i bierze udział w organizacji. Koncert odbywa się pod patronatem honorowym Macieja Awiżenia Wojewody Dolnośląskiego oraz Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkich mieszkańców i gości serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej charytatywnej inicjatywie, gdzie połączymy się dla dobra wspólnej sprawy. Niech ta idea okaże się wsparciem dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy na Wschodzie - puentuje burmistrz Dariusz Maniak.

 XXI OKC

 

 patronat

Koncert jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Starostwa Powiatu Oleśnickiego.

współorganizator

Relacje z wydarzenia

 

STUDIO WSCHÓD

ECHO24

https://echo24.tv/xxi-ogolnopolski-koncert-charytatywny-na-rzecz-rodakow-na-wschodzie/ 

RADIO SUD

https://www.radiosud.pl/rozrywka-i-oswiata/odbyl-sie-xxi-ogolnopolski-koncert-charytatywny-na-rzecz-pomocy-rodakom-na-wschodzie-27821 

TVP 3 Wrocław

https://wroclaw.tvp.pl/75611629/koncert-dla-rodakow-w-sycowie 

Olesnicainfo.pl

Za nami Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie [ZDJĘCIA] - olesnicainfo.pl 

KOROWAJ

Wspomnienia p. Tatiany, która upiekła tegoroczny KOROWAJ - o swojej prababci, która była Polką.

- Moja prababcia była rodowitą Polką, pochodziła z samej Warszawy.Kiedyś dziadek, który miał na imię Demko, pojechał do Polski. Wysłano go dla rozwoju zawodowego, gdyż pracowal na kolei. Tam on mieszkał w hotelu i spotkał dziewczynę, która tam sprzątała i bardzo mu się spodobała. I choć w tym czasie on już miał żonę i syna, którzy mieszkali osobno w m. Bar, a jednak przywiózł ze sobą do Ukrainy tą dziewczynę. Miała na imię Zofia. I tu mieszkali razem w naszej wiosce Hawrysziwka i mieli 7 dzieci - 6 chłopców i 1 dziewczynkę. Zofia bardzo wyróżniała się swoją wymową bo rozmawiała po polsku z akcentem rosyjskim, i dużo rzeczy nie rozumiała. Dlatego często wychodziło z tego dużo różnych żartów, które w tej wiosce pamiętają do dziś.

Zbiórka

Nr zbiórki: 2024/396/KS

Nazwa zbiórki:Rodacy-Rodakom

Szczegóły

Zobacz nas w Mediach

  • TVP 3 

OKC XXI TVP3

 

Informacje organizacyjne

Otwarcie wstępu

  • 15:30
  • dostępne szatnie 
  • parkingi ogólnodostępne (parking hali MOSiR zostaje wyłączony)

Miejsce wydarzenia