Strona główna/Aktualności/XXI Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy (..)

XXI Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Idea dla dobrej sprawy.

18 01 2024 #Aktualności

Burmistrz Miasta i Gmina Syców, Dariusz Maniak oraz Konsul Generalny RP w Irkucku, Krzysztof Świderek,   z przyjemnością zapraszają na XXI Ogólnopolski Koncert Charytatywny, którego celem jest niesienie pomocy Rodakom na Wschodzie. 

To wyjątkowe wydarzenie, już po raz dwudziesty pierwszy, zaplanowano z myślą o wspieraniu Polaków mieszkających na Ukrainie, starając się odpowiedzieć na ich aktualne potrzeby.

Koncert odbędzie się 27 stycznia o godzinie 16:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie. Podczas tego wyjątkowego wieczoru odbędą się wzruszające występy, które połączą zarówno patriotyzm, jak i kulturę ludową. Na scenie zobaczymy występ patriotyczny dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie, Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - JEDLINIOK oraz polonijne zespoły z Ukrainy: Zespół taneczno-folklorystyczny „Aksamitki” oraz Zespół wokalno-instrumentalny „Jurek i Przyjaciele”.

Drugiego dnia, 28 stycznia o godzinie 13:00, w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny. Będzie to wyjątkowy moment skupienia i modlitwy, łączący serca wszystkich obecnych.

Całe wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Centrum Kultury w Sycowie, które sprawuje pieczę nad artystami i bierze udział w organizacji. Koncert odbywa się pod patronatem honorowym Macieja Awiżenia Wojewody Dolnośląskiego oraz Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Wszystkich mieszkańców i gości serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej charytatywnej inicjatywie, gdzie połączymy się dla dobra wspólnej sprawy. Niech ta idea okaże się wsparciem dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy na Wschodzie - puentuje burmistrz Dariusz Maniak.

plakatXXI