Strona główna/Aktualności/Z końcem sierpnia 2024 mija termin zgłoszeń na korzystny (..)

Z końcem sierpnia 2024 mija termin zgłoszeń na korzystny wykup gruntów z użytkowania wieczystego

23 04 2024 #Aktualności

Użytkownicy wieczystych gruntów zabudowanych, na których użytkowanie wieczyste zostało ustanowione przed końcem 1997 r., mają czas do końca sierpnia br. na złożenie wniosku o wykup gruntów po korzystnej cenie. To wyjątkowa okazja dla posiadaczy takich nieruchomości, aby uzyskać pełne prawo własności.

Z tej możliwości mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, bez względu na formę prawną. Jedynymi wyłączeniami są grunty znajdujące się na terenach portów i przystani morskich oraz ogrodów działkowych.

Prawo do zgłoszenia wniosku nie jest obwarowane żadnymi dodatkowymi kryteriami, co oznacza, że wszyscy użytkownicy wieczyści gruntów zabudowanych, spełniający powyższe warunki, mogą z tej możliwości skorzystać.

Więcej informacji na temat procedury wykupu gruntów można znaleźć na stronie Wydziału Nieruchomości w plikach do pobrania.

Zachęcamy do zapoznania się z przepisami oraz do działania przed upływem terminu. To szansa, która może się już nie powtórzyć!