Strona główna/Aktualności/Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Gminy Syców: Edukacja (..)

Rekrutacja do Przedszkoli i Szkół Gminy Syców: Edukacja z Pasją!

31 01 2024 #Aktualności

Drodzy Rodzice!

Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym Gmina Syców serdecznie zaprasza do uczestnictwa w procesie rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz szkół. To ważny krok w edukacyjnej podróży Waszych pociech, dlatego warto być z nami na bieżąco!

Rekrutacja do Przedszkoli

Termin Deklaracji: Do 11 marca 2024 r.

Przypominamy o konieczności złożenia deklaracji uczestnictwa w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dla wygody, druki deklaracji dostępne są w przedszkolach, do których uczęszczają Wasze dzieci.

Rekrutacja do Przedszkoli: Elektronicznie!

W tym roku możecie skorzystać z nowoczesnej formy rekrutacji do przedszkoli - elektronicznej. Szczegóły dostępne bedą na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Syców, a także na stronach poszczególnych przedszkoli. Śledźcie nas regularnie!

Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Szkół: Tradycyjnie, czyli papierowo.

Jeśli chodzi o oddziały przedszkolne w szkołach, proces rekrutacji odbywa się w tradycyjny sposób - na papierze. Wszelkie istotne informacje znajdziecie na stronach szkół oraz tablicach ogłoszeń.

Gdzie Szukać Informacji?

Niech oficjalne strony Urzędu Miasta i Gminy Syców, strony przedszkoli oraz szkół staną się Waszym źródłem aktualnych informacji. Dodatkowe komunikaty czekają na Was na tablicach ogłoszeń.

Zaangażujmy się Wspólnie!

Wspólnie dbajmy o to, aby proces rekrutacji przebiegał sprawnie i zapewnił naszym maluchom najlepsze warunki nauki i rozwoju. Dziękujemy za współpracę!

SPRAWDŹ teraz szczegóły na BIP

 

Rekrutacja do Klasy Pierwszej - Rok Szkolny 2024/2025

Szanowni Rodzice!

Z radością informujemy, że wkróce rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

Kto Może Się Zgłosić?

Zapraszamy dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2017) objęte obowiązkiem szkolnym oraz dzieci 6-letnie (urodzone w roku 2018), zgodnie z wolą rodziców i posiadające pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Dokumenty Konieczne do Zgłoszenia

Przyjęcie dzieci z obwodu szkoły odbywa się z urzędu na podstawie zgłoszenia. Rodzice spoza obwodu mogą ubiegać się o przyjęcie po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Ważne

Oświadczenia składajcie rzetelnie, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych informacji.

Szczegółowe Informacje

Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie w "Planie sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Syców" oraz na stronach szkół.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą edukacyjną ofertą i czekamy z niecierpliwością na nowe przedszkolaki oraz uczniów klasy pierwszej! Gmina Syców - Edukacja z pasją, rozwijamy się razem!

SPRAWDŹ teraz szczegóły na BIP