• LGD Dobra Widawa w dniu 17.07.2019r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Syców organizuje konsultacje w zakresie wsparcia otwierania i rozwoju firm.

Informacja w sprawie strajku nauczycieli04-04-2019

W dniu 3 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Syców Dariusza Maniaka z dyrektorami wszystkich publicznych szkół i przedszkoli, których gmina jest organem prowadzącym w sprawie ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Uczestnicy spotkania wnikliwie przeanalizowali potencjalne scenariusze dalszego działania. Ustalono także, że konkretne decyzje zależą od efektu rozmów związków zawodowych z rządem oraz – w przypadku ich fiaska – od ogłoszenia przez związki zawodowe gotowości do strajku.

Planowo strajk rozpocznie się w dniu 8 kwietnia 2019 r. Informujemy, że szkoły podstawowe zorganizują zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki.

Publiczne przedszkola z terenu gminy Syców, również przystąpiły do strajku i na dzień dzisiejszy Dyrektorzy deklarują, że będą one zamknięte.

Informujemy, że samorząd gminy Syców będzie czynił starania, aby egzamin gimnazjalny odbył się bez zakłóceń, na ten moment nie jest on zagrożony.

Będziemy na bieżąco informować Państwa o przebiegu ogólnopolskiego strajku na terenie gminy Syców.

 

Galeria