O historii Publicznych Służb Zatrudnienia w II RP02-10-2018

26 września 2018 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Sycowie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sesja połączona była z prezentacją wystawy autorstwa Waldemara Grzędziaka dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy o historii Publicznych Służb Zatrudnienia w II RP, stanowiącej zbiór pamiątek związanych z funkcjonowaniem Urzędów Pracy w Polsce. Wystawę można oglądać w dniach 1-14 października w Muzeum Regionalnym w Sycowie.

Prezentacja dotyczy szczególnie okresu utworzenia Urzędów Pośrednictwa Pracy na mocy dekretu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W zbiorze znajduje się wiele oryginalnych dokumentów i publikacji – począwszy od ustawy o zabezpieczeniu na wypadek bezrobocia i dzienniki ustaw, poprzez zaświadczenia i dowody zarejestrowania, legitymacje bezrobotnych, książeczki obrachunkowe Ministra Pracy i Opieki Społecznej, książki dotyczące analizy i przyczyn bezrobocia, pamiętniki bezrobotnych, a skończywszy na odznakach dotyczących tego okresu.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach 1-14 października 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Sycowie będzie prezentowana wystawa o historii Publicznych Służb Zatrudnienia w II RP. Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie jest wpisane w Kalendarzu oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Programu "NIEPODLEGŁA".

Galeria