10-kilometrówka po raz pierwszy w Sycowie28-09-2018

23 września 2018 r. odbył się historyczny w dziejach miasta I Bieg Uliczny Sycowska Pogoń. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem. Ulicami miasta i ścieżkami parkowymi 10-kilometrową trasą (dwie 5-kilometrowe pętle) przebiegło 146 zawodniczek i zawodników z Sycowa i regionu. Tym samym znaleźliśmy się w grupie czterech miast: Bartków, Twardogóra, Oleśnica i Syców, których biegi zaliczane są do klasyfikacji Mistrzostw Powiatu.

Jak komentują sami zawodnicy - organizatorzy spisali się na medal. Bieg był świetnie zorganizowany, a trasa wyjątkowo malownicza. Klub Sportowy „Pogoń” Syców ze swym Prezesem Grzegorzem Rośkiem stanęli na wysokości zadania, przygotowując się do zadania w sposób perfekcyjny. Wcześniej wytyczono trasę, ze sprzątaniem parku włącznie, łącząc tym samym bieg z akcją sprzątania świata „Clean up the Word”. Do południa tego samego dnia rywalizowali najmłodsi w różnych kategoriach wiekowych. Cieszy udział i i duże zainteresowanie biegiem wśród dzieci i młodzieży. 

10-kilometrowa „przebieżka” to nie lada wyzwanie, by móc sprawdzić swoje możliwości i przygotowanie kondycyjne. Kto spróbował, ten wie, ile tu trzeba determinacji. Tym bardziej jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich, którzy przemierzyli kilometry i bieg ukończyli. Trzeba podkreślić, że istotną grupę zawodników stanowiły kobiety, pokonując niełatwy dystans w równie dobrym czasie. Atmosferę tworzą ludzie, a że dopisała także pogoda i humory, to jak słyszymy, niektórzy zaczynają już przygotowania do następnego biegu w przyszłym roku. Ważne, by mieć pasje i je realizować!
Gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom.

Wyniki biegu znajdują się tutaj:
https://enduhub.com/pl/wyniki/2018/09/23/bieganie/i-bieg-sycowska-pogon,44701/

Galeria