53. Wratislavia Cantans w Sycowie06-09-2018

Burmistrz Miasta i Gminy Syców, Dyrektor Centrum Kultury w Sycowie oraz Parafia pw. Św. Ap. Piotra i Pawła zapraszają na kolejną 53. edycję festiwalu Wratislavia Cantans. Wydarzenie odbędzie się 10 września (poniedziałek) o godzinie 19:00 w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła (ul. Wałowa 6). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Na festiwalu Wratislavia Cantans w Sycowie pojawi się elektryzujący publiczność zespół wokalny Graindelavoix. Grupa rzuca wyzwanie przyjętym wyobrażeniom o estetyce dawnych wieków. Jej członkowie poszukują źródeł muzyki europejskiej na pograniczach kontynentu, tworzą własną „filozofię śpiewu”. Występ zespołu Björna Schmelzera to jeden z tych koncertów, które zapamiętuje się na lata.

  • Wykonawcy: Björn Schmelzer – kierownictwo artystyczne,
  • Formacja wokalna Graindelavoix: Anne-Kathryn Olsen, Carine Tinney, Albert Riera, Razek-Francois Bitar Andrés Miravete, Marius Peterson, Arnout Malfliet, Joachim Höchbauer

Graindelavoix są grupą, którą rozpoznaje się po brzmieniu od pierwszego dźwięku: surowa, chropowata faktura głosów, oszałamiające improwizowane ozdobniki, przeszywające ucho harmonie – to ich znaki firmowe. Ten zespół trzeba usłyszeć na żywo!