Rozpoczęcie letniego sezonu nad zalewem w Stradomi10-07-2018

8 lipca 2018 r. nad zalewem w Stradomi Wierzchniej odbyło się uroczyste otwarcie lata. Tym razem pogoda była łaskawa i wraz z olbrzymią ilością plażowiczów wypoczywających nad akwenem uczestniczyliśmy we wspólnej zabawie. Organizator – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zadbał o wiele atrakcji, przeprowadzono turnieje siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, rywalizowano w plenerowych odmianach gry w darta, boule i kręgle.

Pracownicy wypożyczalni sprzętu pływającego mieli pełne ręce roboty, gdyż zainteresowanie kajakami i rowerkami wodnymi było olbrzymie. Rekreacyjne i darmowe kursy po zalewie zapewnił Klub Turystyki Wodnej "Szekla", który reprezentowali Stanisław Babło, Edward Kułot i Bogdan Kuciński.

Nie zapomniano o nauce zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.  W tym dniu na zalewie ratownicy wspólnie z policjantkami i policjantami z Komisariatu Policji Wodnej we Wrocławiu przeprowadzili pokaz akcji ratowniczej dla plażowiczów. Dodatkowo pani sierżant z wrocławskiej Policji wraz z oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy starszym sierżantem Aleksandrą Pieprzycką przypomniały o powolnym wchodzeniu do wody, gdy jesteśmy rozgrzani oraz że alkohol+woda=śmierć!  Dyrektor MOSiR-u Adam Hrehorowicz przypominał, że to my uczestnicy takich kąpielisk jesteśmy bardzo często pierwszymi ratownikami i to od naszej postawy i odpowiedniego działania bardzo wiele zależy.

Po pokazie zarówno policja, straż i ratownicy otrzymali od wszystkich zgromadzonych gromkie brawa, do których się przyłączamy. Świetna robota, dziękujemy za współpracę!!!

Na zakończenie tego udanego, ciepłego dnia pod duży drewniany wigwam ponownie zaprosili organizatorzy imprezy, aby przy rytmicznej muzyce podawanej przez Dj KURPIX dodatkowo się zrelaksować i dobrze pobawić.

WYNIKI PIŁKI SIATKOWEJ – Otwarcie lata 2018
1. OGIEŃ SYCÓW – Rosik Dariusz, Gąsior Szymon
2. STRADOMIA – Koprzak Kamil, Świderski Patryk
3. Krzaki Krzaków – Troska Kajetan, Sowiński Kacper
4. Nie ma mocnych – Mularczyk Dawid, Kłys Dawid

 

Galeria