Wyjątkowy dzień w sycowskiej "trójce"12-06-2018

Po raz kolejny podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska odwiedziła uczniów sycowskiej trójki. Od 2009 r. wspiera działalność szkoły (najpierw gimnazjum), a teraz szkoły podstawowej włączając się w projekty edukacyjne realizowane przez placówkę. Martyna Wojciechowska jako ambasadorka ogólnopolskiej akcji "Po Stronie Natury" opowiadała jak ważna jest segregacja śmieci i ochrona lasów.

Wizyta wzbudziła wśród uczniów wiele emocji, tym bardziej, że uczniowie wcześniej nic nie wiedzieli o przyjeździe znakomitej dziennikarki. Na początek znana podróżniczka spotkała się z klasami 7. oraz 4., które uczestniczyły w akcji edukacyjnej „Po stronie natury”. Uczniowie podsumowali akcję sadzenia lasu oraz dowiedzieli się wiele o recyclingu butelek plastikowych. Martyna Wojciechowska jako ambasadorka ogólnopolskiej akcji Po stronie natury opowiadała jak ważna jest segregacja śmieci i ochrona lasów. Dyrekcja szkoły podziękowała Panu Józefowi Szymańskiemu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Syców oraz Burmistrzowi Sławomirowi Kapicy, za wspieranie działalności szkoły, dzięki którym uczniowie mogą realizować ogólnopolskie projekty. SP 3 w przyszłym roku szkolnym planuje już nowe projekty we współpracy z nadleśnictwem.
Bez wątpienia wiele emocji dostarczyło spotkanie podróżniczki z najmłodszymi uczniami z Klubu Małego Odkrywcy. Dzieci opowiadały czego nauczyły się w szkole, jak eksperymentowały, a Martyna opowiadała o podróżach na krańce świata i swoich opowieściach z książki „Zwierzaki świata”. Był czas na wspólną zabawę i pytania.

Dużo trudnych pytań oraz ważnych przemyśleń padło podczas spotkania z uczniami, którzy  są wolontariuszami Przylądka Nadziei oraz członkami Klubu National Geographic. W sierpniu podróżniczka zaprosiła do Polski Kabulę, bohaterkę nagrodzonego filmu „Ludzie duchy”, który dotyka trudnego problemu prześladowania ludzi albinosów w Tanzanii. Wielkim zaskoczeniem dla młodzieży była propozycja przyjazdu Kabuli do Sycowa i wspólnego poznawania Polski z uczniami SP3, na którą zgodzili się od razu.
 
 

Mimo napiętego grafiku Martyna znalazła również czas, aby spotkać się z Jasiem, uczniem klasy 2f gimnazjalnej, który choruje na mukowiscydozę. Emocji nie brakowało.

Na swoich portalach społecznościowych Martyna Wojciechowska zamieściła taki wpis: „Mój uśmiech mówi sam za siebie. Z wizyta w SP3. Rysunek ze mną na Everescie skradł moje serce. Supermegadawka energii!!!. Dziękuję Kochani za zaproszenie”.

Takie spotkania zawsze motywują naszych uczniów do działania, rozwijają ich zainteresowania i pasje – informuje dyrektor szkoły Anna Nowicka. Martyna zaangażowała się również w projekt edukacyjny „Bezpieczna Trójka”, który będą realizować wszyscy uczniowie szkoły w roku szkolnym 2018/2019. A kolejna wizyta znanej podróżniczki i dziennikarki z pewnością niebawem…

 

Galeria