"Raz na ludowo" z przedszkolakami06-06-2018

Placówki z gminy Syców i okolic wzięły udział w XI Międzyprzedszkolnym Festiwalu Pieśni i Tańca „Raz na ludowo”, który został zorganizowany w ramach obchodów święta miasta przez Publiczne Przedszkole Nr 2 Misia Uszatka w Sycowie przy współpracy Centrum Kultury w Sycowie. Festiwal popularyzujący twórczość ludową i patriotyczną odbył się 17 maja 2018 r., wpisując się zarazem w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W festiwalu  wzięło udział siedem placówek oświatowych:
- Publiczne Przedszkole Nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie
- Publiczne Przedszkole Nr 2 Misia Uszatka w Sycowie
- Publiczne Przedszkole Nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie
- Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek im. Aniołów Stróżów w Sycowie
- Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Działoszy
- Przedszkole BAJKA w Międzyborzu
- Miejskie Przedszkole w Twardogórze
 W tym roku celem imprezy była popularyzacja twórczości o tematyce ludowej oraz patriotycznej, z uwagi na zbliżającą się setną rocznicę Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego.
Program obejmował wykonanie tańca ludowego pochodzącego z dowolnego regionu Polski oraz zaśpiewanie pieśni patriotycznej.
Z wielką przyjemnością podziwialiśmy występy dzieci, które prezentowały się na scenie w przepięknych kolorowych strojach w naprawdę bogatym repertuarze. Jak co roku patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica, który w tym roku również ufundował  nagrody w postaci puzzli z widokiem na Park Miejski dla wszystkich uczestników festiwalu. Warto podkreślić, że ten krajobraz jest również wyrazem lokalnego patriotyzmu.
Gościem specjalnym festiwalu był Zespół obrzędowy „Zawadiacy”, który przygotował pełen uroku występ artystyczny dla naszych małych podopiecznych. Naszą imprezę również uświetnił występ uczennic z Państwowej Szkoły Muzycznej, prezentując w duecie fletowym utwór „Czerwone Jabłuszko”.
Całą uroczystość zwieńczyło wspólne śpiewanie piosenki „Kocham cię Polsko”.

 

Galeria