Zapraszamy na Dni Sycowa 201814-05-2018

Dni Miasta to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych integrujących mieszkańców gminy Syców i regionu. Każdego roku w przedsięwzięciu tym biorą udział tysiące uczestników. Dni Sycowa odbędą się 19-20 maja 2018 r. na stadionie miejskim. Wydarzenie uświetnią swą obecnością zespoły: BEDNAREK, IRA i AFTER PARTY. Oprócz aspektu rozrywkowego przedsięwzięcie to będzie okazją do zaprezentowania lokalnych twórców, stworzy doskonałe warunki do zabawy i miłego spędzenia całego weekendu.

Śmiało można powiedzieć, że to będzie prawdziwa seria atrakcyjnych imprez, nie tylko dla miejscowych ale również dla krajowych i zagranicznych turystów. Organizatorem jest Centrum Kultury w Sycowie. Strategicznym sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. - www.gaz-system.pl


Oprócz koncertów plenerowych, które odbędą się na stadionie miejskim w Sycowie nie zabraknie imprez towarzyszących. Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy MiG Syców oraz przyjezdni będą mieli okazję uczestniczyć w: XI MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM FESTIWALU PIEŚNI I TAŃCA „RAZ NA LUDOWO”  (17.05.2018, godz.: 17.00, Dom Kultury w Sycowie), Nocy Muzeum ( 18.05.2018, godz. 19:00, Muzeum Regionalne w Sycowie), XII BIEGI PRZEŁAJOWE DZIECI I MŁODZIEŻY organizowane przez UKS Jedynka, Szkołę Podstawową nr 3 w Sycowie oraz GSZS Syców  (17.05.2018, godz. 10:00, Park Miejski). Kolejne sportowe wydarzenia w ramach Dni Sycowa organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie: 10. SYCOWSKA STRZAŁA- ROZGRYWKI ŁUCZNIKÓW (19.05.2018, Park Miejski), 5. GRAND PRIX TENISA STOŁOWEGO RUNDA 2. (20.05.2018, godz. 10:00, hala sportowa MOSIR).

Prawdziwe apogeum dobrej zabawy nastąpi 19 i 20 maja na stadionie miejskim w Sycowie, gdzie pojawi się duża scena, z której do zebranej publiczności wystąpią znamienite lokalne zespoły oraz gwiazdy polskiej estrady. Sobotnie popołudnie z sycowską rozrywką to pokaz umiejętności tanecznych i wokalnych sekcji działających w tutejszym Domu Kultury. Następnym sycowskim akcentem będzie koncert zespołu THE EVENT BAND. Zaplanowano również koncerty gigantów: z rokowej sceny! Zespół IRA, który jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu oraz łagodne wpadające w ucho ballady rockowe, zaprezentuje swoje najbardziej znane i lubiane przeboje. Zaraz po występie gwiazdy wieczoru na scenie pojawi się AFTER PARTY: zespół muzyczny wykonujący muzykę z gatunku disco polo, folk, muzyka biesiadna, techno, elektroniczna muzyka taneczna. Materiały wideo grupy After Party w serwisie YouTube do tej pory obejrzało blisko 300 milionów widzów! Na zakończenie sobotniego Dnia Sycowa usłyszymy muzykę graną przez DJ.

Oprócz wrażeń artystycznych nie zabraknie również szerokiej oferty gastronomicznej oraz atrakcji wesołego miasteczka, które zawsze ma ogromną rzeszę miłośników. Wierzymy, że miłośnicy dobrej zabawy w ten konkretny weekend wybiorą się właśnie do Sycowa.