• 26 stycznia (sobota) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbędzie się XVI Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie. Zapraszamy!

“Przybieżeli do Betlejem”, czyli jasełka ze Szkołą Podstawową nr 308-01-2018

Wciąż jeszcze trwamy w czasie świąteczno-noworocznym naznaczonym przychylnością do świata i ludzi. To okres kolędowania, a także wystawiania tak lubianych przez dzieci i dorosłych jasełek. Tradycyjnie opowiedziana historia narodzin Jezusa była kanwą Mszy Świętej w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie. Wyjątkową oprawę jasełek “Przybieżeli do Betlejem” przygotowali uczniowie i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Sycowie. W świąteczne przedpołudnie ponad 60 artystów zarówno z klas 1, 4 jak i klas gimnazjalnych zaprezentowało opowieść o Narodzeniu Pańskim w Betlejem.

Nie zabrakło oprawy muzycznej: perkusji, fletu poprzecznego, klarnetu czy pięknie zaśpiewanych pastorałek. Bez wątpienia przedstawienie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie nauczycieli i rodziców. Razem można zdziałać wiele.

Dyrekcja Szkoły dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Bożonarodzeniowego przedstawienia, a w szczególności nauczycielkom: Dominice Jarosz, Magdalenie Żyłce, Joannie Adamskiej i Elizie Kędzi-Zadka. Podziękowania kierowane są również do księdza Szymona Cierpika za pomoc techniczną i wsparcie duchowe. Z takimi uczniami, rodzicami i nauczycielami z pewnością będzie się wiele działo w Szkole Podstawowej nr 3 w nowym 2018 roku. Sycowska “Trójka” już dziś zaprasza na kolejne jasełka za rok.

 

Galeria