Kampania "Stop uzależnieniom"03-11-2017

Przemarsz dzieci i młodzieży szkolnej oraz przedstawicieli różnych instytucji ulicami miasta zainaugurował VI Sycowskie Dni Trzeźwości pod hasłem ”Stop Uzależnieniom”, które odbyły się dniach 19-20 października 2017 r. W ramach dwudniowej kampanii we wszystkich szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych odbywały się zajęcia profilaktyczne w formie warsztatów oraz wykładów dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia prowadzone były przez specjalistów z pracowni Empatia z Kalisza i Fundacji Progres z Trzebnicy. Przedstawienie na temat uzależnień pn. „Pomyśl zanim się uzależnisz” przygotowała przez Szkoła Podstawowa w Drołtowicach. Dzieci i młodzież szkolna uczestniczyła w warsztatach z zakresu uzależnień „Młody konsultant” prowadzonych przez specjalistów z dziedziny uzależnień z Pracowni Empatia z Kalisza w ramach Drzwi otwartych, które odbyły się w „Białym domku” przy ul. 1 Maja 3 w Sycowie. W Szkole Podstawowej Nr 1 w Sycowie przeprowadzono konkurs gier logicznych dla dzieci „Rummikub” oraz międzyszkolny konkurs plastyczny.

Oddzielne wykłady skierowano do pracowników oświaty, pomocy społecznej, samorządowców, kuratorów sądowych i policjantów. Przeprowadzono dwie konferencje szkoleniowe: w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sycowie certyfikowaną konferencję metodyczną pn. „Nowe technologie cyfrowe a rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży – szanse i zagrożenia – modele skutecznej profilaktyki cyberzaburzeń”, które przeprowadził prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie, natomiast w sali sesyjnej Urzędu  Miasta i Gminy w Sycowie konferencję na temat uzależnień /uzależnienia behawioralne/, przeprowadziła mgr Daria Ciesielska specjalista  psychoterapii uzależnień z firmy Empatia z Kalisza.

W podsumowaniu VI Sycowskich Dni Trzeźwości wręczono nagrody dla zwycięzców w/w konkursów oraz podziękowania dla pedagogów szkolnych za zaangażowanie i udział w tegorocznych obchodach oraz podziękowano wszystkim osobom, które w znaczny sposób włączyły się w przebieg VI Sycowskich Dni Trzeźwości.

Kampanię koordynowała Elżbieta Wróbel - pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie.

 

Galeria