Łuczniczy Halloween w ekstremalnych warunkach31-10-2017

To była już VI edycja ŁUCZNICZEGO TURNIEJU HALLOWEEN w Sycowie. 30 października do naszego miasta na kolejny plenerowy turniej łucznictwa tradycyjnego przyjechali najwytrwalsi zawodnicy, a było ich prawie sześćdziesięciu, wśród nich wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski Anna Płotycia z Wołczyna oraz reprezentant Polski Paweł Nowak. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy WKS Płomień MOSiR Syców oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie.

Na turniej organizowany tradycyjnie w sycowskim parku zjechali zawodniczki i zawodnicy reprezentujący kilka województw i różne kategorie wiekowe, a mianowicie: z Wrocławia, Wołczyka, Kluczborka, Namysłowa, Komorzna, Dobrzenia, Opola, Oleśnicy, Stradomi, Kujawic Dolnych oraz Sycowa. Syców znów potwierdził swoją dobrą pozycję zarówno organizacyjną, jak i zawodniczą w środowisku łuczniczym. Jak zawsze zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera. Jego uczestnikom nie straszny był deszcz i silny wiatr. Dyrektor Adam Hrehorowicz dziękował za przybycie oraz za to, że pomimo kapryśnej pogody udało się ją przeprowadzić i wspólnie wytrwać do końca. Zawodnicy zrewanżowali się swoim zaangażowaniem, podkreślając „kapitalny” klimat i koloryt corocznych zawodów w Sycowie (a w tym roku jeszcze ekstremalne warunki pogodowe).

Dla uczestników imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, między innymi loterię fantową. Wśród nagród znalazły się zestawy sprzętu komputerowego, systemy audio oraz przenośny system nagłaśniający.
Na zakończenie na sportowców czekał ciepły posiłek (grochówka) przygotowana przez firmę Witolda Godlewskiego z Sycowa. Były również pieczone kiełbaski, które ufundował Jerzy Andrzejczak i inne smakowitości, jak ciasto domowego wypieku zrobione przez panie z Uniwersytetu III wieku „Sursum Corda” w Sycowie Bronię Mielcarek i Jadwigę Maślanek. Jak przekonują zawodnicy „ciasto było palce lizać” i poszło już na początku imprezy.

Dyrektor MOSiR-u Adam Hrehorowicz składa gorące podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji sobotniej imprezy, a w sposób szczególny pracownikom MOSiR Syców: Joannie Ligęza, Andrzejowi Dyjakowi, Waldemarowi Wolskiemu i Klaudii Janickiej oraz Jurkowi Andrzejczakowi, Irkowi Lebkowi i Piotrowi Czajce za pomoc przy realizacji turnieju.

 

Galeria