Jublilaci na medal29-09-2017

26 października miała miejsce uroczystość, w czasie której burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica odznaczył medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” pary obchodzące złote gody. Do restauracji Aroma Stone w Sycowie przybyło 36 par, w tym 2 pary "diamentowe", jak również rodziny i bliscy jubilatów. W tym wyjątkowym dniu, w kierunku świętujących par popłynęły dźwięki "Marsza Mendelssohna", liczne gratulacje, życzenia i kwiaty. Wydarzenie wypełnione było wspomnieniami bohaterów tego dnia, przeplatane osobistymi akcentami i świadectwem ich pięknego, choć przecież także niełatwego życia.

Burmistrz Sławomir Kapica osobiście każdej z przybyłych par wręczył medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Obchodzącym chlubną rocznicę jubilatom złożył gratulacje oraz życzenia długich, wspólnie przeżytych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości, podkreślając wartość zgodnej i trwałej rodziny, która jest fundamentem każdego małżeństwa. Uroczystości towarzyszyli również przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko z radnymi: Kazimierzem Cichoniem, Zenonem Staniewiczem, Jarosławem Walczakiem i Kazimierzem Mieszałą, a spotkanie poprowadziły  kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Jagodzińska z zastępcą kierownika Zofią Wach. W serdecznej przemowie Beata Jagodzińska nawiązała do minionych lat – tych dobrych i tych z ciemniejszymi chmurami, jak to w życiu bywa. - Cieszymy się bardzo, że zechcieliście Państwo spędzić wspólnie z nami dzisiejsze popołudnie, by spojrzeć razem w minione lata i podzielić się refleksjami.  – Podobno prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania, życzę więc Państwu długich lat życia w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych, aby nadchodzące lata przywołały wspomnienia tych najwspanialszych dni z Państwa związku, aby stały się przykładem dla młodych ludzi rozpoczynających wspólne życie. Kierownik USC dodała, że „wspólne przeżycie tak wielu lat było możliwe tylko dzięki temu, że darzyli się Państwo wzajemnym uczuciem, szacunkiem i  zrozumieniem". - Ponad pół wieku nieprzerwanego pożycia małżeńskiego to rocznica, która budzi ludzkie wzruszenie i uznanie – zakończyła kierowniczka. Świętowanie przybyłym małżeństwom nastrojową muzyką uprzyjemnili nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Sycowie, którzy jak co roku swym występem wzbogacili ceremonię.

Kierowniczka USC złożyła także wyrazy najszczerszego współczucia wszystkim rodzinom, które  nie doczekały uroczystości,  ich współmałżonkom, dzieciom, wnukom... W tym miejscu zebrani minutą ciszy uczcili pamięć Pana Stanisława Szewczyka, który zmarł 6 września br.

 

DIAMENTOWE GODY,  czyli 60. rocznicę ślubu obchodzili Państwo:

1. Łucja i Werner Adamscy
2. Janina i Stanisław Czysty

ZŁOTE GODY  50. rocznicę ślubu obchodzili Państwo:

1. Teresa i Stanisław Zaborowscy
2.  Janina i Edward Kępińscy
3.  Barbara i Jan Roszykowie
4.  Zofia i Norbert Kędzierscy
5.  Jadwiga i Gerard Kuropka
6.  Sabina i Jan Nowiccy 
7.  Wanda i Kazimierz Trzoskowie
8.  Wanda i Janusz Nesteruk
9.  Anna i Andrzej Peksa
10.  Krystyna i Marian Cłapka
11.  Halina i Kazimierz Krawczykowie
12.  Irena i Józef Bininda
13.  Mieczysława i Stanisław Kowalkowscy
14. Janina i Mieczysław Kazimierczak
15.  Irena i Kazimierz Kowalscy
16.  Janina i Helmut Pregel
17.  Czesława i Edward Soczyńscy
18.  Irena i Edward Bajerowicz
19.  Danuta i Władysław Janiccy
20.  Zofia i Tadeusz Moskwa
21.  Krystyna i Stanisław Łatka
22.  Zofia i Kazimierz Moskwa
23.  Krystyna i Józef Małeccy
24.  Łucja i Czesław Beczek
25.  Helena i Bronisław Piotrowicz
26.  Krystyna i Stanisław Rybka
27.  Zofia i Kazimierz Stępień
28.  Maria i Jan Kurzawa
29.  Halina i Władysław Sobolewscy
30.  Wiesława i Stanisław Wyrwas
31.  Adela i Mieczysław Krzywińscy
32.  Barbara i Henryk Kowalczykowie
33.  Zofia i Józef Kosińscy
34.  Halina i Krzysztof Dukiewicz

 

Galeria