Przyjemne z pożytecznym, czyli jarmark połączony z festynem18-09-2017

10 września 2017 r. w parku miejskim w Sycowie mieszkańcy miasta i gminy Syców oraz różnych zakątków naszego regionu udowodnili, że mają wielkie serce. Podczas połączonych dwóch imprez obecni mogli korzystać z licznych atrakcji: dmuchawce, Wędrujący Teatr Podwórkowy, rowerowy tor przeszkód, szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wystawa dotycząca historii sycowskiego parku. Atrakcji wokalnych dostarczyli podopieczni Centrum Kultury w Sycowie: grupa wokalna ASSOL i Sycowiacy. Jak co roku nie zabrakło wybijania sycowskiej monety i wystawy Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowanej przez kierownik Muzeum Regionalnego w Sycowie Agnieszkę Kuświk – Jasień.

Charytatywny festyn zorganizowany był na potrzeby zbierania pieniędzy na leczenie i rehabilitację sycowianina Gracjana. Wszyscy udowodnili, że mają WIELKIE SERCA. Łącznie udało się zebrać imponującą sumę 4 555,60 zł, które zostały wpłacone FUNDACJI DZIECIOM – WSPÓLNOTA „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” na leczenie podopiecznego sycowianina Gracjana.
Obecni na festynie policjanci i policjantki znakowali rowery, demonstrowali alkogogle, przeprowadzali daktyloskopie. Sporym zainteresowaniem cieszył się rowerowy tor przeszkód.  Wielką niespodzianką dla dzieci był również Lew policjant – maskotka. Za duże zaangażowanie dziękujemy paniom policjantkom: Aleksandrze Pieprzyckiej i Karolinie Walczak.
Firma Ratownictwo Medyczne Kamil Wawrzyniak przygotowała dla uczestników wydarzenia krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Były również fantomy,  na których można było ćwiczyć podczas trwania wydarzenia.
Sporą niespodziankę zorganizowali dla zebranych strażacy z OSP Syców. Podczas wydarzenia można było zbijać przy pomocy wody oddalone o kilkanaście metrów przeszkody. Była to świetna zabawa nie tylko dla dzieci – również dorosłych ucieszyła ta atrakcja. Strażacy byli z nami od samego początku! Dziękujemy im za pomoc w przygotowaniu wydarzenia oraz w sprzątnięciu parku! Cieszymy się, że możemy na Was polegać!
Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Ustrzel Nagrodę”, gdzie w finale uczestnicy zabawy wygrywali nagrody główne: auto na weekend z pełnym bakiem, podwójne zaproszenia do loży VIP na mecz Śląska Wrocław oraz kamerka samochodowa ufundowana przez NAWROT Długołęka Salon Renault Dacia, dwa zestawy bagażników rowerowych ufundowanych przez sklep rowerowy U BODZIA z Nowego Dworu,  lalki Nacikowo Agnieszki Adamskiej, dwa zestawy bezprzewodowych głośniczków i słuchawek UBL od firmy Edial Internet.

Ci, który zawitali do strefy rekreacyjnej mieli okazję zakupić smaczne produkty regionalne oraz przydatne i cieszące oko rzeczy.
Wśród wystawców byli:
Magda Szandała ,,Mydlarnia Kamea’’ - naturalne mydła glicerynowe z naturalnymi dodatkami i zapachami, sole do kąpieli, babeczki musujące
Aleksandra i Wojciech Sztura ,,Ostoja sztuki’’ - malarstwo: akryl, olej, szycie artystyczne, wiklina
Agnieszka Adamska ,,Nacikowo’’ - zabawki ręcznie szyte
Anna Irmina Bąk i Paweł Aleszkiewicz - rękodzieło wykonane przez ww. artystów, obrazy, autorska biżuteria
Marian Biela- gospodarstwo pasieczne - miód akacjowy, lipowy, wielokwiatowy, rzepakowy
Sklep ze zdrową żywnością ,,Zielona planeta’’ Aleksandra Karnasiewicz - produkty polskie i zagraniczne z certyfikatem BIO, miody z regionu Borów i Bieszczad, masło ghee z Bieszczad, wędliny z gór, piwo z browarów regionalnych, wina gruzińskie, kawa, herbata
Anita Szleszkowska - dynie ozdobne
Publiczne Przedszkole nr 3 - pierniki książęce, wypiek chleba wieloziarnistego swojskiego
Publiczne Przedszkole nr 2 - zdrowa żywność-warzywa (dynia, kabaczek, cukinia) oraz soczki
Nie zabrakło pysznego domowego ciasta, kawy i herbaty.
 
Organizatorzy w imieniu własnym oraz całej rodziny Gracjana serdecznie podziękują wszystkim za uczestnictwo w festynie, za każą wrzuconą do skarbonki złotówkę, za pomoc w organizacji całego wydarzenia. JESTEŚCIE KOCHANI!!!
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i partnerom w działaniu:
KAMIL WAWRZYNIAK RATOWNICTWO MEDYCZNE
ROSIEK & ROSIEK
BIBLIOTEKARKI HAND MADE WYJĄTKOWE DZIEWCZYNY Z NASZEJ INSTYTUCJI
AMBRA Project ŁUKASZ KROGULEWSKI
AGRO EFEKT
NAWROT DŁUGOŁĘKA SALON RENALT DACIA
STRAŻ OSP Syców
POLICJA
GMINA SYCÓW
AGNIESZKA ADAMSKA NACIKOWO
BRONISŁAWA MIELCZAREK
SKLEP ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ ,,ZIELONA PLANETA’’ ALEKSANDRA KARNASIEWICZ

 

Galeria