Pierwszy wspólny turniej SP 3 i Akademii Piłkarskiej Syców11-09-2017

Wspieranie działalności sportowej, upowszechnienie racjonalnego wysiłku fizycznego niezbędnego dla zdrowia szczególnie wśród dzieci i młodzieży, to tylko niektóre z założeń powstałej Szkoły Podstawowej nr3 w Sycowie. Nowy rok szkolny rozpoczął się zatem na sportowo. 9 września Szkoła Podstawowa nr 3, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” działający przy szkole przy współpracy Akademii Piłkarskiej Syców zorganizowały turniej piłkarski w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Sportu”.

W turnieju wzięło udział blisko 60 dzieci z drużyn kategorii wiekowych orlików i żaków. Letnia pogoda, rodzinna atmosfera i wsparcie trenerów Filipa Potycza i Mateusza Hanyża pomogły młodym sportowcom. Nad przebiegiem turnieju czuwała także dyrekcja szkoły Anna Nowicka i Anna Szura oraz nauczycielka wychowania fizycznego Marta Wilkowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a nagrody w konkursie rzutów karnych ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3. Jak informuje wicedyrektor szkoły i nauczycielka wychowania fizycznego Anna Szura, wydarzeń sportowych nie zabraknie w nowej szkole jak i współpracy z AP Syców. Już dziś na nie serdecznie zapraszamy.

Galeria