Dawne Gimnazjum im. Jana Pawła II, czyli nowa SP3 kolejny raz najlepszą szkołą na Dolnym Śląsku08-09-2017

W sobotę 9 września ulicami Wrocławia przemaszerował „Korowód Nadziei”, cykliczna impreza plenerowa organizowana na początku września przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Przez miasto przechodzi wówczas orszak konny, któremu towarzyszą paradne dorożki zespoły folklorystyczne, mażoretki oraz kwestujący wolontariusze i przyjaciele Fundacji. Meta Korowodu znajduje się na Placu Gołębim Rynku Wrocławskiego. Ideą jest zwrócenie uwagi na konieczność pomocy dzieciom zmagającym się z rakiem. W sobotnie popołudnie na Rynku Wrocławskim uczniowie sycowskiej placówki odebrali główną nagrodę w kategorii gimnazja.

Wrocławski Rynek to również miejsce podsumowania akcji charytatywnej „Szkoły dla Nadziei”. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” chce zachęcić dzieci i młodzież z dolnośląskich szkół do zaangażowania w pomoc małym podopiecznym Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu „Przylądek Nadziei”. Ideą jest stworzenie sieci szkół, którym  przyznawane będą tytuły „RATOWNIKÓW NADZIEI”.
Sycowskie gimnazjum przez ubiegły rok szkolny prowadziło akcje charytatywne wspierające Przylądek Nadziei – były to m.in. „słodkie piątki dla Przylądka”, zbieranie nakrętek, kiermasz charytatywny podczas Zlotu Mikołajów, akcja 1 % dla Przylądka, czy zorganizowanie akcji „Nadzieja zamiast kwiatka”. Niewątpliwie ważnym elementem wspierania kliniki były odwiedziny chorych pacjentów w klinice i organizacja zajęć w ramach Klubu Odkrywcy. W sobotnie popołudnie na Rynku Wrocławskim uczniowie odebrali główną nagrodę  w kategorii gimnazja.   
Już po raz drugi sycowskie gimnazjum (obecnie Szkoła Podstawowa nr 3) jest najlepszym gimnazjum na Dolnym Śląsku!!! Dzieje się tak, dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie, a od 1 września Szkoły Podstawowej nr 3. Przecież I miejsce zobowiązuje!!!

Galeria