Sycowski Picnic Country przeszedł do historii25-07-2017

Był to piknik pełen emocji, od stanu załamania po euforię. - A wszystko za sprawą pogody, która raz była bardzo łaskawa, innym razem poczęstowała nas ulewnym deszczem - mówi główny organizator dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie Adam Hrehorowicz. Aż w końcu zawitało słoneczko, które towarzyszyło spragnionym dobrej zabawy już do końca imprezy.

Organizatorzy w tym roku, specjalnie na okoliczność występu gwiazdy pikniku - zespołu Droga na Ostrołękę, zaaranżowali scenę plenerową tuż przy dużym wigwamie nad zalewem w Stradomi Wierzchniej. Od wczesnych godzin porannych przystąpiono do montażu podestów i innych komponentów dekoracyjnych. Do godziny 13. wszystko "szło jak z płatka". Niestety chwilę po tej godzinie pogoda zmieniła się diametralnie, od strony Wrocławia nadciągnęły czarne chmury i porywisty wiatr. Licznie zgromadzeni plażowicze w popłochu pakowali swoje koce, ręczniki, dmuchańce i kosze z jedzeniem, kierując się częściowo do zaparkowanych niedaleko aut, a pozostali udali się pod duży wigwam, by przeczekać ulewę. Jak można było się spodziewać, przy takich anomaliach pogodowych nasza „scena” nie miała szans przetrwać. Powywracało całą konstrukcję tworzącą oraz dekorację przygotowaną przez pracowników MOSiR Syców (załamanie!), widok był fatalny.
Około godziny 14.30 pogoda zaczęła się stabilizować, a organizatorzy przystąpili do planu B. Ostatecznie, dla bezpieczeństwa, zdecydowano na ustawienie występującego zespołu pod dużym wigwamem, gdzie niezależnie od warunków pogody planowany koncert mógłby się odbyć. Tuż przed zaplanowanym koncertem nad zalew licznie zaczęli przybywać ludzie spragnieni muzyki country i dobrej zabawy.

Dobrym pomysłem organizatorów na zwiększenie frekwencji udziału w pikniku było wprowadzenie loterii fantowej z cennymi nagrodami rzeczowymi. Przypomnijmy, jedną z nich był DRON, który jak się później podczas losowania okazało pojechał ze swoim nowym właścicielem do Ostrołęki.

Dobra muzyczna zabawa przy gorących rytmach muzyki country plus loteria fantowa to niewątpliwie gwarantowany sukces tej imprezy.
Licznie zgromadzeni uczestnicy pikniku, oklaskami dziękowali za wspaniały występ artystom i ponowny przyjazd do Sycowa. Na zakończenie tradycyjnie były wspólne fotki.

Serdeczne podziękowania kierowane były ze strony zespołu do organizatorów za ciepłe przyjęcie oraz jak zawsze wspaniałą atmosferę. Niemalże jednym głosem zespół Droga Na Ostrołękę podsumował, „posiadacie tu wspaniałe miejsce na tego typu imprezy, ten klimat i ci ludzie są wyjątkowi. Dziękujemy!”.

Dyrektor składa serdeczne podziękowanie pracownikom MOSiR za mozolną pracę przed i podczas organizacji imprezy, wszystkim partnerom i uczestnikom pikniku dziękuje za wsparcie oraz wspólną zabawę.

Podziękowania dla:

Burmistrza Miasta i Gminy Syców za wsparcie oraz obecność podczas trwania imprezy;

partnerów imprezy:

- FIRMA DEKO Stanisław Babło - Siatki Ogrodzenia z Sycowa
- Usługi Remontowo – Budowlane Edward Kułot z Sycowa
- Kiwanis Klub Syców
- Hotel Aroma Stone - Alina Iwanicka Syców
- Firma Puszman Meble Magdalena i Cezary Kornak
- Firma Ambra z Sycowa
- Firma DAKO Usługi Ogrodnicze Kordian Strycharz
- Firma DMD Usługi Brukarskie – Transport Dariusz Sobolewski z Namysłowa

patronów medialnych:

- TVP WROCŁAW
- GAZETA SYCOWSKA
- PORTAL MOJA OLEŚNICA.PL
- PORTAL SYCOW.NASZEMIASTO.PL

organizatorów:

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie
- Gastronomia nad zalewem „Pan Świderek”
- Przystań Twórcza Syców
- Klub Sportowy WKS Płomień MOSiR Syców

Dziękujemy!

 

Galeria