Owacja na stojąco dla "BeerOn"31-03-2017

W ostatni weekend marcowy na scenie Centrum Kultury w Sycowie trzykrotny popis wcale niemałych możliwości aktorskich, wokalnych, muzycznych i tanecznych dali autorzy i wykonawcy musicalu "BeerOn". Sala pękała w szwach, do czego pomysłodawcy głośnego, wcześniejszego spektaklu „2 linii Metra”, zdążyli nas już przyzwyczaić. Opiekę sceniczną nad zespołem artystów pełni Katarzyna Piórkowska, ale tak piorunującego wrażenia nie byłoby, gdyby nie ciężka praca całego zespołu. Przez ponad trzy lata szlifowali swoje talenty pod okiem współautorki scenariusza i jednej z odtwórczyń głównych postaci na scenie. Atmosferę musicalu doskonale podkręcała znakomita muzyka na żywo idąca w parze z fantastycznymi umiejętnościami adeptek tańca. Na scenie wystąpiło 26 osób, a przybyła publiczność zgotowała młodym aktorom burzę oklasków i owację na stojąco.

Rozśpiewany i roztańczony spektakl "BeerOn" jest lustrem dzisiejszych relacji między ludźmi, czasami trudnych, a niekiedy powodujących napady śmiechu. Sztuka skierowana jest przede wszystkim do młodych, opowiada „o was dla was”, o błędach przeszłości, problemach teraźniejszości i nadziei na przyszłość. Gdzie popełniamy błąd? Na to pytanie próbują odpowiedzieć twórcy spektaklu głosem swojego pokolenia.
- To były trzy dni pełne śmiechu i łez - jak w komentarzu na komunikatorze napisała jedna z fanek.
I jeszcze takie przesłanie sztuki ... Nie marnuj swego czasu na rzeczy bez znaczenia, odejdź od ekranu! Dbaj o przyjaciół! Kochaj całym sercem! I wreszcie bądź off line!, albo „czasem chwila rozmowy bywa cenniejsza niż towary, które kupujemy”.

Scenariusz do musicalu rozpoczęto pisać w październiku 2014 r., ale sam pomysł i chęć stworzenia własnego spektaklu zaczął rodzić się w głowach jeszcze wcześniej. Jego autorami są: Katarzyna Piórkowska, Martyna Gołdyn, Joanna Witiw, Magdalena Białek, Bartosz Zajdler i Tomasz Romanowski.
W projekt zaangażowano najlepszych aktorów, wokalistów i muzyków, którzy włączając się do grupy "bironowców"  wnosili własne koncepcje. Do jego realizacji przyczynili się również Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica, sprzyjający artystycznej inicjatywie od samego początku i Towarzystwo Miłośników Sycowa z Beatą Łukawską na czele, które wsparło projekt także finansowo.

Brawurowe wykonanie pierwszego, w pełni autorskiego sycowskiego musicalu zachwyciło, dając nadzieję na kolejne przedstawienia, czego fani z uwagą śledzący poczynania trupy artystycznej życzą nam wszystkim.

"BeerOn" stworzyli:

Kapela: perkusja Przemysław Mazurkiewicz, gitara solowa : Damian Bajsarowicz i Krzysztof Miś, bas Grzegorz Zając, klawisz Jakub Zapolny.
Wokaliści i aktorzy: Katarzyna Piórkowska, Natalia Roszak, Martyna Gołdyn, Joanna Witiw, Bartosz Zajdler, Bartłomiej Jasiak, Tomasz Romanowski, Marta Matyszczak, Wiktoria Kawa, Weronika Rybka. Maja Gugulska, Ada Marszałek, Urszula Srokosz, Lidia Ciok, Rafał Broniszewski
Tancerki: Dagmara Makowczyńska oraz Return w składzie : Klaudia Kozar, Rita Włodarczyk, Daria Witkowska, Katarzyna Maksyminko.
Obsługa techniczna : Arkadiusz Kotliński, Magdalena Strózik, Anna Zaczyńska i Anna Krakowska.

Autorzy tego ogromnego, jak na skalę małego Sycowa, przedsięwzięcia artystycznego serdecznie dziękują Paniom: Edycie Ptak i Anni Gajek za udostępnienie sal na próby, Paulinie Syposz -Ciemny za udostępnienie sali widowiskowej oraz świateł, Panom: Łukaszowi Krokulewskiemu za nagranie premiery, redaktorom Gazety Sycowskiej za promocję i wsparcie , Mieczysławowi Trosce za wszelką okazaną pomoc, Mateuszowi Chwalisz z Chwlisz Audio za nagłośnienie i oświetlenie oraz Jewgienijowi Andruszczakowi za obsługę świateł. Dziękujemy również Panu Karolowi Bedka i Tomaszowi Marciniakowi za udostępnienie rekwizytów scenicznych.

Galeria