Zaśpiewają w finale festiwalu dziecięcego w Koninie20-03-2017

Dwie podopieczne Centrum Kultury w Sycowie Milena Dyla i Hanna Bugała zostały nominowane do finału prestiżowego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Przesłuchania do festiwalu trwały trzy dni w Konińskim Domu Kultury (od 3 do 5 marca). W imprezie wzięło udział ponad 400 młodych zdolnych wokalistów z całej Polski. Festiwal w Koninie jest największym tego typu wydarzeniem w Europie.

Nominacje do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017 otrzymało 91 solistów i duetów w czterech kategoriach wiekowych oraz 23 zespoły. Wśród wielkich szczęśliwców znalazły się dwie uczennice prowadzone przez Jewgienija Andruszczaka starszego instruktora w Centrum Kultury w Sycowie.

Tylu ubiegajacych się o laury w wydarzeniu to rekord! Najmłodszy uczestnik eliminacji miał 4 latka, najstarsi po 16 lat. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2017 to impreza z bogatą historią. Nominacja do wielkiego finału już jest obronnym sukcesem i sporym wyróżnieniem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że będzie to finał z udziałem Mileny Dyli (7 l.) i Hanny Bugały (15 l.). Milena zaśpiewała w Koninie piosenkę „Puszek Okruszek” i znalazła się w gronie 27 uczestników, którzy pojawią się w finale. Hania była jedną ze 122 uczestników kategorii wiekowej 14-16 lat i zaśpiewała piosenkę „Kiedyś byłam różą”. Interpretacja muzyczna Hani sprawiła, że podopieczna Centrum Kultury w Sycowie znalazła się w gronie 24 uczestników, którzy wystąpią ponownie w czerwcowym finale!


Oceniało ich jury w składzie: Wanda Kwietniewska – muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, wiceprzewodnicząca SAWP (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) – Warszawa; Joanna Stefańska-Matraszek – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka – Warszawa; Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, pianista, twórca musicali, aranżer; przewodniczący jury – Warszawa oraz Ryszard J. Piotrowski – muzyk, aranżer, pedagog, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura; sekretarz jury – Konin.


Ci, którzy wyśpiewali sobie nominacje przyjadą do Konina w czerwcu na 38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca i będą rywalizować o Aplauzy i Grand Prix. Festiwal będzie trwał od 7 do 11 czerwca. Listy nominowanych do Festiwalu można znaleźć na stronie festiwaldzieciecy.pl.

Młodym wokalistkom, nauczycielom oraz ich rodzicom serdecznie gratulujemy!

 

 

Galeria