• W terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Harcerze wypoczywali nad Bałtykiem29-07-2016

Sycowscy harcerze część wakacji spędzili w bazie obozowej nad polskim morzem. Tegoroczny obóz harcerski odbył się w dniach 09.07-23.07.2016 w miejscowości Stilo gmina Choczewo. 80. uczestników wraz z kadrą wypoczywało i bawiło się, wcielając się w superbohaterów, bo taka myśl przewodnia przyświecała naszej młodzieży spędzającej czas nad Bałtykiem.

Akcja letnia zorganizowana została przy współpracy 2 Hufca z terenu Dolnego Śląska - Hufca Syców i Hufca Głogów. Podczas obozu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach: uczyli się robienia bransoletek z paracordu, breloczków z filofunów, malowania lnianych toreb, malowania na szkle, robienia figurek z balonów i robienia przypinek. Harcerze wybrali się na wycieczkę pieszą do Łeby i autokarową do Gdańska, a także na Westerplatte, by móc odkryć i zapoznać się z innym wymiarem bohaterstwa starszego pokolenia Polaków. Młodzi ludzie podziwiali widoki z jednej z 15 nadmorskich latarni w Stilo. Bezpieczne, ciekawe i pełne niesamowitych przygód wakacje nad morzem zakończyły się i już żal, że trzeba na nie czekać cały rok. Komenda Hufca Syców dziękuje wszystkim uczestnikom i rodzicom za zaufanie i wspólną zabawę. Organizatorzy zapewniają, że za rok też tam będą wypoczywać na początku wakacji, a mianowicie 08-22.07.2017 r. W takim razie - do zobaczenia za rok!

 

 

Galeria