Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie zaprasza na Piknik Rodzinny "U Maryśki", który odbędzie się 2 czerwca (sobota) o godz. 15.00-18.00. W programie wiele atrakcji, w tym otwarcie zmodernizowanego placu zabaw. Dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie serdecznie zapraszają.

  • Oficjalne przekazanie placu pod budowę nowego komisariatu policji w Sycowie odbyło się 25 maja przy udziale władz miasta z burmistrzem Sławomirem Kapicą oraz inspektorów nadzoru z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na spotkaniu obecni byli także: przedstawiciel wykonawcy Lindner Polska Sp. z o.o. z Warszawy oraz kierownik projektu – Tomasz Plinka – Rydencki. Przypominamy, że nowy budynek komisariatu znajdował się będzie między ul. Kasztanową i Ogrodową, naprzeciwko siłowni.

  • 19 maja 2018 r. w parku miejskim w Sycowie odbyły się ogólnopolskie zawody łucznictwa tradycyjnego Puchar Południa - Sycowska Strzała 2018, które przyciągnęły do Sycowa wiele wspaniałych zawodniczek i zawodników tej dyscypliny. Honory gospodarza pełniliśmy wobec zawodników z: Łodzi, Dąbrowy Górniczej, Łask, Wrocławia, Kluczborka, Namysłowa, Częstochowy, Wieruszowa, Ostrzeszowa, Kalisza oraz wielu innych miejscowości.

  • Podniosły charakter miały tegoroczne obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie (byłe gimnazjum). Placówka nosi imię Jana Pawła II. W czasie uroczystości poświęcony został nowy sztandar szkoły, podsumowano konkurs Primus Inter Pares, a także po raz kolejny wręczono stypendia ufundowane przez księcia Birona von Curland - Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Syców i zarazem potomka dawnych właścicieli Sycowa, który swoją obecnością uświetnił ceremonię.

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XLIX Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 24 maja 2018 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów podziękował Burmistrzowi za wsparcie działań dla Seniorów.

  • W związku z wprowadzeniem od dnia 18 maja 2018 r. przepisów ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 858) rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

  • Nie musisz być HARCERZEM, aby przeżyć harcerska przygodę. Zapraszamy na wyjazd z HUFCEM ZHP SYCÓW. Tym razem będzie to obóz w Rozewiu w dniach 16-29.07. br.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film