Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XLIV Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 21 grudnia 2017 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sycowie zaprasza na Wieczór Kolęd w wykonaniu uczniów PSM im. I. J. Paderewskiego, który odbędzie się 14 grudnia 2017 r. w auli Szkoły przy ul. Waryńskiego.

  • IV Grand Prix Tenisa Stołowego Syców 2017 przeszło do historii. Oficjalnego podsumowania dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera i gorący doping publiczności, a najlepszym zawodnikom wręczono okolicznościowe puchary, medale i dyplomy.

  • Nieroztropność i zaniechanie napraw sprzętu rolniczego mogą być przyczynami tragedii. Od początku bieżącego roku do 30 listopada rolnicy zgłosili do Placówki KRUS w Oleśnicy 33 zdarzenia, którym ulegli podczas prac rolniczych.

  • Zapraszamy Państwa na imprezy organizowane przez Centrum Kultury w Sycowie. W tym miesiącu będą to jeszcze m. in. koncert "Czesław Śpiewa SOLO ACT" oraz seanse kina objazdowego, w tym hity filmowe związane z tematyką świąteczną. Prezentem dla każdego będzie spotkanie po filmie z aktorem Wojciechem Malajkatem, jedną z gwiazd "Listów do M3". Szczegóły poniżej.

  • 1 grudnia br. dokonano uroczystego otwarcia przebudowanej kompleksowo drogi powiatowej nr 1500D – ul. Oleśnickiej w Sycowie. Jest to jedna z największych i najważniejszych inwestycji w powiecie, między innymi z tego powodu, że obejmowała nie tylko modernizację samej drogi, ale także budowę nowej kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci wodociągowej.

  • Chór Campanella Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sycowie wrócił z wyróżnieniem z 23. Międzynarodowego Festiwalu Chórów–Malta 2017, w którym uczestniczyło 36 zespołów także spoza Europy. Czterodniowy pobyt na malowniczej wyspie okazał się dla naszych chórzystów bardzo szczęśliwy, pełen różnorodnych doświadczeń i wrażeń także pozamuzycznych.

  • Czy trzmiel to też pszczoła? Co zawdzięczamy tym małym stworzeniom i jak wyglądałby świat bez nich? O tym wszystkim będzie mowa na warsztatach, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta i Gminy Syców w sobotę, 9 grudnia o godz 15.00 do Muzeum Regionalnego w Sycowie. W programie warsztatów także ćwiczenia w komponowaniu ogródków i kwietnych rabat przyjaznych pszczołom oraz nowatorskie rozpoznawanie gatunków trzmieli według specjalnie przygotowanego klucza! Czas trwania ok. 2 godziny. Zajęcia są bezpłatne i prowadzone w miłej i luźnej atmosferze. Serdecznie zapraszamy!

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film