Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • W imieniu organizatorów zapraszamy na "Łuczniczy Halloween", który odbędzie się dnia 27.10.2018 r. (sobota) godz. 10.00 w Parku Miejskim w Sycowie. Poniżej Regulamin Turnieju:

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na LIV Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Urzędnik Wyborczy informuje o zwołaniu w dniach 10 października 2018 r. (środa) oraz 11 października 2018 r. (czwartek) posiedzeń Obwodowych Komisji Wyborczych odpowiednio ds. Przeprowadzenia Głosowania w Obwodzie oraz ds. Ustalenia Wyników Głosowania. Podczas posiedzeń odbędzie się szkolenie dla członków komisji.

  • 27 września 2018 r. przedstawiciele miasta i gminy Syców (burmistrz Sławomir Kapica, zastępca burmistrza Robert Malecki oraz radni: Mieczysław Troska, Marek Malinowski, Józef Promny, Kazimierz Mieszała i Jerzy Piecuch) udali się do miejscowości Jampol położonej w obwodzie winnickim na Ukrainie w celu podpisania porozumienia o ustanowieniu stosunków partnerskich.

  • 26 września 2018 r. odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Sycowie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sesja połączona była z prezentacją wystawy autorstwa Waldemara Grzędziaka dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy o historii Publicznych Służb Zatrudnienia w II RP, stanowiącej zbiór pamiątek związanych z funkcjonowaniem Urzędów Pracy w Polsce. Wystawę można oglądać w dniach 1-14 października w Muzeum Regionalnym w Sycowie.

  • W sobotę 6 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Kościele na Świętym Marku odbędzie się koncert poświęcony pamięci księdza Ignacego Kupca. Ideą koncertu jest przybliżenie młodemu pokoleniu znakomitego duszpasterza działającego w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie (1845-1876). Miejsce koncertu nie jest przypadkowe. To właśnie ksiądz Kupiec odnowił Kościół na Świętym Marku i powiększył tamtejszy cmentarz. W koncercie pn. "Kwiaty pamięci" wystąpi Zespół Muzyki Dawnej „Carmen Alacre” ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach.

  • 14 października o godzinie 17:00 w Centrum Kultury w Sycowie z programem słowno-muzycznym wystąpi Krzysztof Daukszewicz. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Bilety grupowe do nabycia tel: 881080286, w kasie Centrum Kultury lub indywidualne na www.kupbilecik.pl, https://www.kupbilecik.pl/impreza-28737-krzysztof.daukszewicz.sycow.html

  • Szkoła otrzymała wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na realizację projektu AKADEMIA JUTRA. Celem projektu jest zwiększenie kompetencji uczniów w zakresie umiejętności matematyczno–przyrodniczych i językowych, ukształtowanie właściwych postaw kreatywności i samodzielności oraz zwiększenie umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film