Edukacyjne warsztaty
Eko Edukacja w Gminie Syców - Młodzi Sycowianie na Straży Środowiska
20 listopada 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu Eko Edukacja w Gminie Syców. To ważna inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży i zaangażowanie jej w działania na rzecz ochrony środowiska.
Tematyka warsztatów
Warsztaty, zaplanowane dla uczniów klas VI-VIII ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Syców, obejmują różnorodne zagadnienia związane z ekologią, takie jak:
- segregacja odpadów,
- problem zanieczyszczenia środowiska,
- jakość powietrza i sposoby jej poprawy,
- recykling i ponowne wykorzystanie surowców,
- odnawialne źródła energii i ich rola w przyszłości.
Każde zajęcia trwają 90 minut i prowadzone są w atrakcyjnej formie, łącząc teorię z praktyką, aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć istotę poruszanych zagadnień.
Harmonogram zajęć
Po udanym pierwszym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 3, kolejne warsztaty odbędą się w dniach:
- 25-29 listopada 2024 r.,
- 3-4 grudnia 2024 r.
Każda szkoła w gminie Syców weźmie udział w projekcie, zapewniając swoim uczniom możliwość zdobycia wiedzy, która w przyszłości zaowocuje odpowiedzialnymi postawami.
Zaangażowanie młodych mieszkańców
Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych Sycowian. Uczniowie z chęcią uczestniczą w dyskusjach, dzielą się pomysłami i szukają rozwiązań dla współczesnych problemów ekologicznych. Ich energia i entuzjazm dają nadzieję na pozytywne zmiany w lokalnej społeczności i środowisku.
Wspólna troska o przyszłość
Eko Edukacja to inicjatywa, która nie tylko dostarcza wiedzy, ale także inspiruje do działania. Dzięki niej młodzież zdobywa umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu, by dbać o planetę i swoją najbliższą okolicę.
W ramach projektu "EKO Edukacja w Gminie Syców" zorganizowano 23 warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyło 520 uczniów klas VI-VIII. Zajęcia poruszały kluczowe zagadnienia związane z ekologią, takie jak recykling, zanieczyszczenia środowiska, jakość powietrza czy mikroplastik. Uczniowie mieli także okazję wykonać własnoręcznie ekotorby i breloczki, a każda grupa otrzymała w prezencie dwie gry ekologiczne. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu WFOŚiGW oraz NFOŚiGW.
Pierwsza edycja zajęć odbyła się: 13 do 18 czerwca 2024r.
Śledź naszą stronę, aby być na bieżąco z kolejnymi działaniami w ramach Eko Edukacji!