• język migowy
  • BIP

XIX OKC

XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie


Już 30 stycznia po raz kolejny Syców stanie się centrum kultury Kresowej. Do Sycowa przyjadą zespoły kresowe, duchowni z Ukrainy oraz oficjalne delegacje, które zawsze wspierają to wydarzenie nie tylko dobrym słowem, ale też realnym działaniem.

Tak jak w poprzednim roku, ze względów epidemiologicznych koncert odbędzie się również wyłącznie w wersji online. Nie może jednak zabraknąć, jak co roku, występów Rodaków ze Wschodu oraz naszych polskich artystów. 

Wśród zagranicznych gości zobaczymy: Polonijny Zespół Folklorystyczny „Korale” z Krasnojarska z Syberii, Kwartet Rezonans oraz Zespół Aksamitki z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie. Wśród lokalnych artystów zobaczymy wykonawców z Centrum Kultury w Sycowie, kwartet wokalny Sonus Vocum z Wrocławia oraz Zespół Tańca Ludowego "Długołęka". Koncertowi towarzyszy zbiórka charytatywna na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która będzie się odbywała na portalu zrzutka.pl. Koncert będzie transmitowany na Syców - Oficjalny profil miasta na Facebooku oraz na sycow.pl. 

Organizatorami Koncertu są Burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak, Konsul Generalny RP w Irkucku Krzysztof Świderek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Współorganizatorami koncertu są Centrum Kultury w Sycowie, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Powiat Oleśnicki. Wydarzeniu towarzyszy również w tym dniu uroczysta Msza Święta, która odprawiana jest w intencji naszych ojczyzn. Transmisja z uroczystości będzie prowadzona od 13:00 na kanale TV Polonia. 

Zapraszamy serdecznie wsparcia tej inicjatywy oraz dołączenia do transmisji online z koncertu.

Start zaplanowany jest na godzinę 17:00. Rodacy ze Wschodu szczególnie teraz potrzebują naszego duchowego wsparcia.

 

Pełna relacja zdjęciowa z XIX edycji koncertu znajduje się w artykule.

XIX OKC