• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/Złóż deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności (..)

Złóż deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

2 07 2021 #Aktualności

Już 1 lipca rozpoczyna  się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić musisz posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl ,naciśnij -> złóż deklarację <- wypełnij ją i wyślij. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, jeżeli Twój dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji masz 12 miesięcy. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację musisz złożyć w terminie 14 dni.

Nie masz dostępu do internetu albo podpisu elektronicznego? Deklarację w formie papierowej  możesz złożyć  w Urzędzie osobiście (biuro podawcze lub pokój 1a ) lub listownie.  Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami oraz zapraszamy do sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej: gunb.gov.pl