• język migowy
  • BIP
Strona główna/Aktualności/XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy (..)

XIX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na Rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie

21 01 2022 #Aktualności

Już 30 stycznia po raz kolejny Syców stanie się centrum kultury Kresowej. Do Sycowa przyjadą zespoły kresowe, duchowni z Ukrainy oraz oficjalne delegacje, które zawsze wspierają to wydarzenie nie tylko dobrym słowem, ale też realnym działaniem.

Tak jak w poprzednim roku, ze względów epidemiologicznych koncert odbędzie się również wyłącznie w wersji online. Nie może jednak zabraknąć, jak co roku, występów Rodaków ze Wschodu oraz naszych polskich artystów. 

Wśród zagranicznych gości zobaczymy: Polonijny Zespół Folklorystyczny „Korale” z Krasnojarska z Syberii, Kwartet Rezonans oraz Zespół Aksamitki z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie. Wśród lokalnych artystów zobaczymy wykonawców z Centrum Kultury w Sycowie, kwartet wokalny Sonus Vocum z Wrocławia oraz Zespół Tańca Ludowego "Długołęka". Koncertowi towarzyszy zbiórka charytatywna na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, która będzie się odbywała na portalu zrzutka.pl. Koncert będzie transmitowany na Syców - Oficjalny profil miasta na Facebooku oraz na sycow.pl. 

Więcej szczegółów oraz transmisja dostępna będzie TUTAJ

XIX OKC