Strona główna/Aktualności/Rusza historyczna przebudowa centrum Sycowa

Rusza historyczna przebudowa centrum Sycowa

14 10 2023 #Aktualności

Już w następny poniedziałek (23 października) rozpoczną się pierwsze roboty budowlane w centrum miasta. Kierowcy pojadą objazdami. Remont przejdzie jezdnia i sieci podziemne. Powstaną drogi dla rowerów, nowe chodniki i miejsca parkingowe.

Od poniedziałku (23 października) rozpocznie się przebudowa centrum Sycowa.

Dla kierowców zamknięty zostanie odcinek od ul. Wojska Polskiego do pl. Królowej Jadwigi przez pl. Wolności i ul. ks Wincentego Rudy.

Kierowcy pojadą objazdami:

 

  • Ruch lokalny odbędzie się ul. Jana Pawła II przez pl. Wolności, ul. ks. Jana Gorczycy do pl. Królowej Jadwigi. Na tym odcinku obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy

 

  • Dodatkowo objazd zostanie skierowany na ul. Komorowską i Daszyńskiego do ul. Wrocławskiej.

Pojazdy powyżej 3,5 ton będzie obowiązywał zakaz wjazdu do miasta. Zostaną skierowane poza obszar miasta już na węzłach trasy S8.


Nowy rynek w Sycowie

- Jesteśmy w przededniu historycznej chwili, która zmieni nasze miasto na co najmniej kilka pokoleń. Przebudowa centrum Sycowa to dla nas ogromne wyzwanie, ale również szansa na jeszcze szybszy rozwój całego miasta - zaznacza burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Przebudowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna, która jest w bardzo złym w stanie. Zmodernizowane zostaną także istniejące ciągi komunikacyjne, a także powstaną bezpieczne chodniki i nowe ścieżki rowerowe.

Zakończenie prac na pierwszym etapie planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Koszt przebudowy centrum miasta to 22 mln zł, które pochodzą z budżetu gminy i otrzymanego dofinansowania w ramach rządowego programu "Polski Ład". Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2025 roku.