Strona główna/Aktualności/Już od 3 września pojedziemy z Sycowa z biletem kolejowym

Już od 3 września pojedziemy z Sycowa z biletem kolejowym

30 08 2023 #Aktualności

Jak to się stało, że w Sycowie zagoszczą Koleje Dolnośląskie bez czynnej linii kolejowej?

 
Sprawa jest dość prosta. Tam gdzie istnieją nieczynne linie kolejowe, które są w fazie modernizacji, lub które mają zostać wkrótce przywrócone do ruchu kolejowego Zarząd Województwa Dolnośląskie postanowił wspierać mieszkańców w podróży po regionie i po Polsce. Tak powstało rozwiązanie Kolejowej Komunikacji Autobusowej.
 
Od 3 września Syców zostaje włączony do rozkładów jazdy pociągów na kolejowych mapach. Faktycznie z Sycowa (przystanek przy Netto) będzie 45 połączeń tygodniowo na trasie Syców - Wrocław Główny, co w do końca roku daje ponad 750 połączeń.
 
Jak to będzie wyglądało w szczegółach?
  • 7 połączeń???? TAM/POWRÓT (od poniedziałku do piątku)
  • 5 połączeń ????TAM/POWRÓT ( w soboty i niedziele)
Poza Sycowem przystanki autobusowe będą: w Stradomi Wierzchniej, Poniatowicach/Ligocie Polskiej, Cieślach i Oleśnicy/ Oleśnicy Rataje, czyli w miejscowościach nieczynnej linii kolejowej 181.
Przystanki KKA
 
Warto ✅dodać, że na wszystkie połączenia przysługują tradycyjne zniżki kolejowe np.:
  • - dzieci szkolne pojadą z 37% zniżką
  • - studenci pojadą z 51% zniżką
  • - seniorzy 60 + pojadą z 25% zniżką
  • - nauczyciele pojadą z 33% zniżką

Możesz również za 59 zł jeździć bez limitu po Dolnym Śląsku. Szczegóły tej oferty znajdziesz na stronie Kolei Dolnośląskich.

Wszytskie połączenia na trasie Syców - Wrocław (i nie tylko) można znaleźć już na stronie KD na kolejowych wyszukiwarkach, a pełny, wygodny wykaz odjazdów na trasie Syców-Wrocław jest dostępny do pobrania poniżej.
 

KUP teraz bilet ONLINE

Sprawdź jak wygodnie kupisz bilet ze zniżkami.
 

Lepszy dostęp do komunikacji publicznej

 
Trzeba uwzględnić, że działania podejmowane przez WojewództwoDolnośląskie w ramach projektu KKA, wspólnie z lokalnymi jednostkami samorządu terytorialnego, mają na celu przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu na obszarach gdzie w perspektywie najbliższych lat planowane jest przywrócenie połączeń kolejowych.
 
Taka inicjatywa pozwoli na stopniowe odbudowywanie popytu na obszarach, gdzie połączenia kolejowe zostały zlikwidowane przed kilkunastoma lub nawet kilkudziesięcioma laty. Połączenia Kolejowej Komunikacji Autobusowej mają charakter tymczasowy, a celem Województwa jest rewitalizacja linii kolejowych na tych ciągach komunikacyjnych i przywrócenie połączeń kolejowych.
 
Warto dodać, że takie połączenia dla mieszkańców są zawsze wspierane przez samorządy i miasta, czego efektem finalnym jest zbudowanie przystępnego i coraz lepszego systemu komunikacji zbiorowej dającej podstawy do dobrze funkcjonującego społeczeństwa.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Inne
pdf 2023-08-30 Z4-D71-ZKA-H-Wroclaw-Olesnica-Sycow
ilość pobrań: 480
Z4-D71-ZKA-H-Wroclaw-Olesnica-Sycow 2,03MB zobacz