Strona główna/Aktualności/Innowacyjny program e-learningowy w gminie dający wsparcie (..)

Innowacyjny program e-learningowy w gminie dający wsparcie rodzicom i opiekunom

14 08 2023 #Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo i dobro mieszkańców, gmina wprowadza nowatorski program e-learningowy, skierowany do dorosłych. Tematyka skupiona jest min. na zagadnieniach uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Jest to grupa szczególnie narażona na zachowania ryzykowne, szczególnie w okresie wakacyjnym.

 

W kursie podane są konkretne przykłady jak rozmawiać z młodymi ludźmi na temat alkoholu i narkotyków, jak reagować, jak rozpoznać objawy uzależnienia. Poruszone są również zagadnienia uzależnień behawioralnych, na które warto zwrócić uwagę (zakupoholizm, hazard czy fonoholizm). Aby wesprzeć rodziców i opiekunów w zapewnieniu młodszym dzieciom odpowiedniego rozwoju, program zawiera również moduł warsztatów psychospołecznych, z którego dorośli dowiedzą się jak nauczyć dziecko mądrej asertywności, jak wspomóc rozpoznawanie emocji, czy jak radzić sobie ze stresem i lękiem. 

Dodatkowo uruchomiony zostaje moduł dotyczący przeciwdziałania przemocy w rodzinie, będący kompendium informacji na temat tego co to jest przemoc domowa, jakie są jej oblicza i co robić, gdy się z nią zetkniemy. 

Realizacja powyższych programów jest możliwa dzięki współpracy Gminy z firmą Lyke, specjalizującą się w rozwiązaniach e-learningowych. Platforma EduLyke oferuje kompleksowy program szkoleń online, skierowany do różnych grup społecznych.

Wprowadzenie tego programu e-learningowego jest dowodem zaangażowania gminy  w zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcia dla swoich mieszkańców. Przez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, dążymy do zwiększenia świadomości społecznej, rozwijania umiejętności i budowania zdrowych relacji w rodzinach.

Aby skorzystać z programu należy zarejestrować się na stronie www.edulyke.pl, podając kod:  

EduLyke dla rodziców i opiekunów

9T63RO28

EduLyke dla nauczycieli i opiekunów

KAYJUCXF

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie (rodzice i nauczyciele )

PP7JV1AT

Wspólne wysiłki i zaangażowanie, umożliwią skuteczną walkę z przemocą w rodzinie oraz tworzenie bezpiecznego i wspierającego środowiska dla wszystkich mieszkańców.

EduLykke