Strona główna/Aktualności/Garmin Iron Triathlon w Sycowie po raz czwarty!

Garmin Iron Triathlon w Sycowie po raz czwarty!

26 06 2024 #Aktualności

Zalew Stradomia w gminie Syców jest idealnym miejscem dla sportowców trenujących triathlon. Lista startowa  jest już mocno rozgrzana i wszystko wskazuje, że frekwencja w tym roku będzie znów rekordowa!

14 lipca nad Zalewem Stradomia triathloniści będą rywalizować na trzech dystatnsach - 1/8 , 1/4 i 1/2 popularnego Ironmana.  Tutaj startują amatorzy, pasjonaci i Ci, którzy uwielbiają rywalizować głównie ze samym sobą. To są bardzo inspirujące hisotrie. 

4 edycja pokazuje, że Syców wyjątkowo przypadł do gustu zawodnikom, a cały sportowy świat oszalał na punkcie tej dyscypliny sportu. Równie dużo emocji przynosi kibicowanie w tych zmaganiach i to nie tylko znajomym, ale każdemu, kto walczy sam ze sobą.

Jak co roku najdłuższy dystans 1/2 IM wymaga od zawodników przepłynięcia 1,9 km w wodzie, przejechania prawie 90 km na rowerze i ukończenia biegiem trasy półmaratonu, czyli ponad 21 km. Pozostałe dystanse to 1/4IM oraz 1/8 IM. Wzruszające z pewnością będą zawody Garmin Junior, w których mogą wystartować już jednolatki  W Sycowie będzie miał miejsce finał Akcji #GITdziewczyna, która ma zainspirować kobiety do startu w triathlonie i wesprzeć podopieczne fundacji Rak’n’Roll!!!

13 lipca natomiast w wyścigu po trofeum AQUA-SPEED Open Water Series spotkają się jedni z najlepszych pływaków na otwartych akwenach. W 2023 roku było ich prawie 180.  W tym roku, w zawodach ASOWS, ponad 200  zawodników. 

Podczas dwudniowych zawodów czynna będzie strefa EXPO z wyjątkowymi wystawcami w tym między innymi Agro-Efekt z Sycowa oraz strefa gastronomiczna. Zalew Stradomia zaprasza piękną plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego, ofertą pola biwakowego i możliwością spędzenia czasu aktywnie lub relaksująco.  Wydarzenie Garmin Iron Triathlon Syców 2024 objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza.

Aktualności dostępne są na stronie sycow.pl oraz  https://irontriathlon.pl/sycow-menu/  

GITSyców2024