Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Był to piknik pełen emocji, od stanu załamania po euforię. - A wszystko za sprawą pogody, która raz była bardzo łaskawa, innym razem poczęstowała nas ulewnym deszczem - mówi główny organizator dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie Adam Hrehorowicz. Aż w końcu zawitało słoneczko, które towarzyszyło spragnionym dobrej zabawy już do końca imprezy.

  • IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje : prognozuje się na terenie województwa dolnośląskiego od godz. 18:00 dnia 24.07.2017 r. do godz. 08:00 dnia 25.07.2017 r. wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 35 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska : 90 %.

  • Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu prowadzi rekrutację na III turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Służba przygotowawcza została wprowadzona w celu gromadzenia zasobów osobowych na potrzeby Narodowych Sił Rezerwowych. Jest przeznaczona dla ochotników, którzy posiadają uregulowany stosunek do służby wojskowej, a także innych osób niepodlegających obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego.

  • Publiczne Przedszkole nr 2 Misia Uszatka w Sycowie zgłosiło swój udział w rywalizacji o nową, atrakcyjną fasadę budynku przedszkola. Umożliwi to udział w akcji ColorLove Przedszkole. Ideą przyświecającą konkursowi jest wsparcie kreatywności i rozwoju dzieci, na co wpływ wywiera przestrzeń, w jakiej przebywają i poznają świat. Akcja ColorLove Przedszkole na Dolnym Śląsku wystartowała w maju 2017 r.

  • W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi ubiegania się o pomoc w formie zasiłków z pomocy społecznej, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sycowie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 będą przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2017 r.

  • Interesująco zapowiada się najbliższy weekend 22-23 lipca nad zalewem w Stradomi Wierzchniej. Już w sobotę Organizatorzy zapraszają na "Szalony Dzień Dziecka", natomiast w niedzielę 23 lipca nad akwenem odbędzie się II Sycowski Piknik Country. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00. W przerwie występu gwiazdy wieczoru zespołu Droga Na Ostrołękę rozlosowane zostaną ciekawe nagrody rzeczowe. I Ty możesz mieć szczęście w losowaniu nagrody głównej DRON. Wystarczy przyjść i dać szansę losowi ! Organizatorzy serdecznie zapraszają.

  • Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin, także ze względu na niebezpieczeństwo wypadków przy pracy, wzmożone w warunkach gorączki żniwnej. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Oleśnicy w minionym półroczu przyjęła 18 zgłoszeń wypadków, którym ulegli rolnicy z powiatu oleśnickiego, czyli o dwa mniej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Najczęstszymi zdarzeniami były upadek osób przechodzących podczas pracy na terenie gospodarstwa oraz urazy rąk osób obsługujących zwierzęta. Nie odnotowano zdarzeń spowodowanych zatruciem środkami chemicznymi.

  • Trwa letnia kanikuła. Najbardziej z tego powodu cieszą się dzieci, ale także pedagodzy mający więcej czasu na podsumowanie i spojrzenie z dystansu na to, co za nimi. Dokonaniami swoich podopiecznych w naukach ścisłych, a nade wszystko w konkursach matematycznych na różnych poziomach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim, wreszcie międzynarodowym pochwaliła się nauczycielka matematyki z sycowskiej „dwójki” Halina Gwiździel. Gratulujemy zarówno laureatom, jak i przygotowującym ich nauczycielom!

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film