Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na VII Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 30 kwietnia 2015 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa w Oleśnicy zaprasza na X Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś" - Piotrowice 2015, który odbędzie się 28 czerwca w Piotrowicach k/Chojnowa. Celem przeglądu jest coroczna popularyzacja tradycji i folkloru wiejskiego. Szczegóły w załączniku.

  • Wspomnieniu księżnej Francoise Biron von Curland i jej związkom z Sycowem poświęcone było spotkanie miłośników historii Ziemi Sycowskiej w Gimnazjum im. Jana Pawła II. Tym razem uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przerodził się w wieczór wspomnień. W spotkaniu wzięły bowiem udział także osoby pamiętające księżnę, a wśród nich żyjąca w naszym mieście chrzestna córka - Pani Franciszka Licha. Prezentacja jest inicjatywą i w niedługim czasie służyć może jako inspiracja do złożenia podpisu na petycji optującej za nadaniem sycowskiemu parkowi nazwy Park Księżnej Franciszki.

  • Zapraszamy Państwa na I MISTRZOSTWA SYCOWA W NORDIC WALKING & Sycowskie Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Syców, które odbędą się 3 maja br. Początek o godz. 10.00. Trasa przebiegać będzie w parku miejskim w Sycowie.

  • Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenia zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba.

  • Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec w Sycowie proponuje sposób na wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Obóz pod namiotami - Lgiń 2015 zorganizowany zostanie w terminie 2-15 lipca br. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja. Szczegółowe informacje zawarte są na plakacie. Organizatorzy zapewniają bezpieczną, ciekawą formę spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

  • 17 kwietnia 2015 r. o godz. 15:30 upływa termin przekazania zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników wyborczych dla wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Zapraszamy Państwa na I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA FREESTYLE o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Syców Sławomira Kapicy - Grand Prix Polski Polskiego Związku Tańca Freestyle Syców, który odbędzie się 26 kwietnia 2015 r. /niedziela/ w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film