• Muzeum Regionalne w Sycowie już otwarte. Można je zwiedzać od poniedziałku do piątku. Zapraszamy!

Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • W Zaduszki

  31-10-2014

  "...Mają zmarli w niedzielę ten pośmiertny kłopot, że w obczyźnie cmentarza czują się - bezdomnie - a lubią noc tę spędzać popod mgłą lub popod Wiecznością, co się w jarach gęstwi nieprzytomnie. Tu jest pamięć i tutaj świeczka. Tutaj napis i kwiat pozostanie. Ale zmarły gdzie indziej mieszka na wieczne odpoczywanie. Smutek to jest mrok po zmarłych tu, ale dla nich są wysokie, jasne światy. Zapal świeczkę. Westchnij. Pacierz zmów. Odejdź pełen jasności skrzydlatej..." - Joanna Kulmowa "W Zaduszki". Zarówno w dzień Wszystkich Świętych, jak i Dzień Zadusznych Msza św. z procesją i modlitwą na cmentarzu komunalnym w Sycowie rozpocznie się o godzinie 13.00.

 • Od września młodzi mieszkańcy Ślizowa mogą cieszyć się nowym placem zabaw. Jest to już piąta tego rodzaju inwestycja, który powstała w gminie Syców w bieżącym roku (cztery z nich znajdują się przy miejsko-gminnych szkołach i przedszkolach).

 • J&C GROUP zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu ECDL Start. W szkoleniu mogą wziąć udział zarówno osoby pracujące jak i bezrobotne. Ilość miejsc ograniczona.

 • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XLIX Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 30 października 2014 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

 • Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dolna Widawa z siedzibą w Oleśnicy ogłasza nabór na stanowisko asystenta ds. monitoringu i sprawozdawczości.

 • 23 października uroczyście otwarto nowo wyremontowane Muzeum Regionalne w Sycowie. Dokonali tego włodarze gminy Syców: burmistrz Sławomir Kapica i przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko, a także dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Paulina Syposz-Ciemny oraz kierownik Muzeum Regionalnego Agnieszka Kuświk-Jasień. Koszt remontu wyniósł 99 997 złotych, z czego 50 000 zł pochodziło ze środków unijnych.

 • Gmina Syców przebudowała drogę w Wielowsi przejętą z Agencji Nieruchomości Rolnych. Łączna powierzchnia odcinka drogi z kostki brukowej betonowej wraz z poboczami wyniosła 1.369,00 m2 oraz 282,00 mb. długości. Koszt inwestycji wyniósł 189 tysięcy 891 złotych, w 80 procentach dofinansowany przez Agencję Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu.

 • Podziękowanie

  24-10-2014

  Burmistrz Sławomir Kapica otrzymał podziękowanie za dobrą współpracę na rzecz rozwoju Dolnego Śląska od Włodzimierza Chlebosza - członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film