Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji radni i sołtysi żegnali odchodzącą na emeryturę Skarbnik Gminy Syców, długoletniego pracownika w Urzędzie Miasta i Gminy, Panią Marię Galubę. Były łzy wzruszenia, kwiaty i podziękowania. Za jej pracę dziękowali samorządowcy – włodarze gminy oraz kierownicy jednostek organizacyjnych.

  • 19 maja w nowej, pachnącej jeszcze świeżością sali koncertowej odbył się II Koncert Inauguracyjny w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Sycowie. Przybyłych powitał Pan Adam Trela, nauczyciel w klasie fortepianu tejże szkoły, walcem a-moll Fryderyka Szopena rozpoczynając muzyczną ucztę, urozmaiceniem której był również występ pary tanecznej. Zagrano utwory Fryderyka Szopena, Ignacego Jana Paderewskiego, A. Piazzoli, E. Morricone, A.C. Jobami czy C. Velazqueza i in.

  • 26 maja stowarzyszenie Przystań Twórcza Syców organizuje majówkę - piknik rodzinny pn. „Witamy w PRL”. W programie m.in. wystawa zdjęć z czasów PRL, wystawa konkursu FOTO – Syców zaklęty w czasie”, wystawa przedmiotów z czasów PRL-u, a oprócz tego dużo innych atrakcji (proszę tylko spojrzeć - już sam plakat zachęca do przybycia!). Rozpoczęcie o godz. 13.00 w parku miejskim. Serdecznie zapraszamy!

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie, Kiwanis Klub Syców, Sołectwo Drołtowice oraz WKS PŁOMIEŃ MOSiR Syców zapraszają na Dzień Dziecka. Początek o godz. 13.00, miejsce: park miejski w Sycowie.

  • Na podstawie Art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2016 r. poz. 446), Przewodniczący Rady Miejskiej zwołuje XXIV Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 25 maja 2016 r. o godz. 14.30 na sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

  • 19 maja odbył się w Sycowie IX Międzyprzedszkolny Festiwal Pieśni i Tańca "Raz na ludowo", którego pomysłodawcą jest Publiczne Przedszkole Nr 2 z Grupą Żłobkową im. Cz. Janczarskiego w Sycowie. Celem zespołu jest promocja kultury regionalnej oraz kultury mniejszości narodowych. Na scenie Centrum Kultury mogliśmy podziwiać tańce oraz pieśni polskie i ukraińskie w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W tym roku szkolnym w repertuarze wokalno - tanecznym zaprezentowało się 99. dzieci z siedmiu przedszkoli.

  • Wyjątkowe wydarzenie – Festiwal Nauki – przygotowany dla dzieci i młodzieży przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie odbędzie się w dniach 24 i 25 maja na terenie gimnazjum. Oprócz gimnazjalistów w festiwalu wezmą także udział uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Syców. Atrakcją festiwalu będzie wystawa „Umysł przyłapany!” stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych.

  • 16 maja 2016 r. w Sycowie odbyło się spotkanie biznesowe z przedsiębiorcami zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Syców oraz Prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie z przedstawicielami branży produkcyjnej z powiatów: oleśnickiego, kępińskiego i ostrzeszowskiego odbyło się pod patronatem szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Beaty Kempy.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film