Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Informujemy, że dobiegła końca realizacja zaplanowanego na 2014 rok zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Syców w 2014r.” Realizacja zadania możliwa była dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przy współudziale finansowym gminy Syców. W ramach realizacji zadania zdemontowano, odebrano i przekazano do utylizacji łącznie 4019 m2 płyt eternitowych o łącznej wadze 66,65 ton. Gmina Syców wystąpi o pozyskanie środków na kontynuację zadania w 2015 r.

  • 14 października w Kulturalnej Bramie Sycowian odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pracowników oświaty z terenu gminy Syców zaprosił burmistrz Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko oraz dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Ewa Głowacka. Święto stało się doskonałą okazją do złożenia nauczycielom serdecznych życzeń oraz wyrażenia wdzięczności za ich trud na rzecz rozwoju i kształtowania młodego pokolenia. Najlepszych pedagogów za osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą wyróżniono nagrodami Burmistrza.

  • Urząd Miasta i Gminy w Sycowie przypomina Państwu, że dnia 10.10.2014 r. minął kolejny termin wniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Gmina nie wystawia faktur ani rachunków z tego tytułu. Jednak istnieje możliwość wydruku gotowych blankietów wpłat oraz uzyskania wszelkich dodatkowych informacji w Referacie Gospodarki Odpadami (pokój 1a) w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie przy ul. Mickiewicza 1.

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza w dniu 19 października 2014 r. miłośników samochodów na pokaz pojazdów powyżej 25 lat. Prezentacja będzie miała miejsce przy hali sportowej MOSiR. Początek godz. 14:00.

  • Po raz drugi Syców brał udział w Ogólnoeuropejskiej akcji MOVE Week – Tydzień Ruchu 2014r. Organizatorem lokalnym Tygodnia Ruchu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie z koordynatorem Jakubem Zmyślonym. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Syców Pan Sławomir Kapica. W podsumowaniu wszystkich wydarzeń w Polsce Syców za organizację Tygodnia Ruchu w 2014r. został doceniony i zajął V miejsce.

  • Uprzejmie informujemy, że decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego kwota środków przeznaczona na dotacje udzielane w trybie art. 19a (pozakonkursowym) w Wydziale Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWD została zwiększona z 34 505 zł na 88 865 zł. Do dyspozycji jest więc kwota 54 360 zł, którą należy wykorzystać do końca grudnia 2014 r. Zachęcamy dolnośląskie organizacje pozarządowe do składania ofert w trybie pozakonkursowym.

  • Kabaret pod Wyrwigroszem, jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce, wystąpi w Sycowie. 22 października o godz. 20:00 w Centrum Kultury będzie można obejrzeć nowy program kabaretu „Kurde Pologne”. Koszt biletu: 45,00 złotych. Rezerwacja w Centrum Kultury w Sycowie; tel.: 62 785 51 53; info@cksycow.pl.

  • W Sycowie przy ulicy Ogrodowej, w pobliżu placu zabaw w parku miejskim powstała zewnętrzna siłownia. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta zaprojektowano sześć stanowisk wyposażonych w elementy do ćwiczeń, z których będą mogli korzystać także seniorzy. Koszt inwestycji realizowanej z budżetu Gminy Syców wynosi 113 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji jest PHU ABIES Zielonka. Ulica Ogrodowa w Sycowie stanowić będzie miejsce, gdzie każda grupa społeczna będzie mogła znaleźć dla siebie odpowiednią formę rekreacji.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film