Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1255) od dnia 1 stycznia 2016 r. realizowane są zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców gminy Syców. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się w Sycowie w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sycowie przy ul. Wrocławskiej 8. Pomoc prawna świadczona jest przez adwokatów od poniedziałku do piątku w godz. od 11:00 do 15:00.

 • Burmistrzowi Miasta i Gminy Syców Sławomirowi Kapicy wręczono Brązowy Medal „Za zasługi dla obronności kraju”, przyznawany przez ministra obrony narodowej. Medal ustanowiony przez Sejm, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniają się do rozwoju i umocnienia obronności kraju.

 • Pobór do wojska

  03-02-2016

  Od 15 lutego do 15 marca na terenie powiatu oleśnickiego przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa. Osoby z terenu miasta i gminy Syców powinny stawić się obowiązkowo w terminie od 4 do 8 marca 2016 r. w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej w Starostwie Powiatowym w Oleśnicy, ul. Słowackiego 10, I piętro, pok. nr 211.

 • Urząd Miasta i Gminy Syców informuje, że blankiety opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na kolejne miesiące można odbierać w pokoju nr 1A (Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska) tut. Urzędu. Informujemy również, że przy wszelkich zmianach, właściciel nieruchomości zobowiązany jest złożyć nową deklarację.

 • Centrum Kultury w Sycowie przekazuje propozycje swoich działań dla dzieci i młodzieży w czasie zimowych ferii.

 • 6 lutego, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Syców odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję organizują lokalni wolontariusze, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się 6 lutego 2016 r. w godz. 10:00 – 16:30 w Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Kościelna 3 w Sycowie.

 • W kalendarzu styczeń, a to znak, że w Sycowie nadeszła pora na kolejną, ważną kresową uroczystość – Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Ukrainie i Białorusi. Już od 13 lat w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie spotykają się delegaci organizacji kresowych, dyplomacji, stowarzyszeń wspierających rodaków na Wschodzie, hierarchowie kościołów, ale przede wszystkim króluje tu muzyka. Organizatorem wydarzenia jest burmistrz Sławomir Kapica i b. konsul RP na Ukrainie i Białorusi Krzysztof Świderek, a jego wyjątkowość polega na podtrzymywaniu więzi z rodakami. Do Sycowa zjeżdżają Polacy zza wschodnich granic i ich potomkowie, mieszkający także na Dolnym Śląsku, dla których kultura kresowa jest skarbem wartym pielęgnowania. Mimo dzielących nas kilometrów i prawie zawsze zimowej scenerii, spotkaniu towarzyszy mnóstwo dobrej energii i gorąca atmosfera. Bo koncert to uczta duchowa, pełna wzruszeń i nostalgii, ale też radości.

 • Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z panem Burmistrzem Sławomirem Kapicą na temat XIII Ogólnopolskiego Koncertu Charytatywnego, która pojawiła się na antenie Radia Rodzina.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film