Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • "...Pośród niesnasków - Pan Bóg uderza w ogromny dzwon, dla Słowiańskiego oto Papieża otwarty tron (...) Wnętrza kościołów on powymiata, oczyści sień, Boga pokaże w twórczości świata, jasno jak dzień". Centrum Kultury zaprasza do Kulturalnej Bramy Sycowian (sala nad Muzeum Regionalnym) na wieczór wspomnień o Janie Pawle II, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 19.00 w przeddzień kanonizacji Papieża Polaka. Program przygotowany jest przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II i Centrum Kultury w Sycowie. Serdecznie zapraszamy.

  • Nadeszła wiosna a razem z nią okres, kiedy mieszkańcy domków jednorodzinnych pielęgnują swoje działki. Zbiera się wówczas wiele odpadów zielonych. Najlepszy sposobem zagospodarowania takich odpadów, jest ich kompostowanie w przydomowych ogródkach.

  • Uprzejmie informujemy, że Referat Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie uruchomił usługę „KOMUNIKACJA SMS”. Mieszkańcy będą otrzymywali informacje dotyczące płatności oraz inne powiadomienia w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. W związku z tym osoby zainteresowane korzystaniem z usługi "Powiadamiania SMS” proszone są o kontakt z pok. nr 1A tutejszego Urzędu (Referat Gospodarki Odpadami) celem aktualizacji numeru telefonu komórkowego.

  • Informujemy, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie dzień 2 maja 2014 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu Urząd będzie nieczynny. Zgodnie z art. 130 § 2 Kodeksu pracy jest to odbiór dnia wolnego za święto 3 Maja przypadające w bieżącym roku w sobotę. Natomiast w tym dniu w godz. 7:30 - 15:30 będzie pełniony dyżur (sekretariat - p. nr 24) w celu umożliwienia zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  • 16 kwietnia br. Gmina Syców podpisała umowę z wykonawcą - firmą AK Investment z Brzegu na modernizację budynku przy ul. 1 Maja 3 w Sycowie (tzw. białego domku). Koszt inwestycji wynikający z przetargu wynosi 149 tysięcy złotych. Prace remontowe będą obejmować wymianę okien, przemurowanie kominów, remont instalacji odgromowej oraz roboty pokrywcze i elewacyjne. Inwestycja rozpocznie się wkrótce po świętach Wielkanocnych.

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XLIII Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2014 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Również Syców dał się porwać pogodnemu przesłaniu piosenki "Happy" Pharella Wiliamsa. Wzorem innych miast sycowianie pragną tańczyć i śpiewać z idolem pokolenia. Przedstawiamy zapowiedź teledysku Happy Syców, nad którym pracuje Centrum Kultury. Drugą wersję popularnego teledysku chce zrealizować w Sycowie (i szuka osoby chętne do wzięcia w nim udziału) pani Sylwia Kasprzak z firmy Video-Kas Kasprzak. To ma być przede wszystkim dobra zabawa, ale też wizytówka naszego miasta. Dajmy się uwieść "pharelomanii"!!

  • Kochasz Syców? Masz ochotę napić się herbaty z sycowskiego kubka? Weź udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Sycowie i wygraj kubek oraz podkładkę pod kubek. Wystarczy napisać na adres promocja@sycow.pl "Za co kochasz Syców". Konkurs trwa do 25 kwietnia 2014 r., jego rozstrzygnięcie nastąpi 30 kwietnia br. Zapraszamy!

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film