• 1 sierpnia 2015 roku o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania. Na terenie gminy włączone będą syreny alarmowe.

Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • W miesiącu sierpniu Centrum Kultury w Sycowie zaprasza wszystkich chętnych na wakacyjne zabawy ruchowe przy muzyce, wakacyjne turnieje szachowe, warsztaty gitarowe oraz warsztaty rękodzieła. Więcej informacji na plakatach, na stronie Centrum Kultury oraz pod nr tel. 62 785 5153.

  • Wszystkich mieszkańców pragnących mieć wpływ na kierunki rozwoju Gminy Syców zapraszamy na spotkanie w dniu 6 sierpnia 2015 r. o godz. 14.00. w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Sycowie. Na spotkaniu wypracowane i przedstawione zostaną cele rozwojowe Gminy oraz możliwości pozyskania środków na realizację tych celów.

  • Partnerstwo Dobra Widawa serdecznie zaprasza wszystkich, którzy mają konkretne pomysły na projekty i rozwój miejscowości naszych gmin do udziału w spotkaniu mającym na celu stworzenie Lokalnej Strategii Rozwoju. To co zostanie zapisane w Strategii będzie miało szansę dofinansowania i realizacji w rozpoczynającym się właśnie okresie programowania.

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na X Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 30 lipca 2015 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

  • Segregacja odpadów komunalnych to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaj materiału, z którego zostały wyprodukowane. Mimo ciągłego postępu w sprawnej segregacji, zdarzają się różnego rodzaju potknięcia w sposobie sortowania śmieci.

  • Zdobądź stypendium na I rok studiów! To już XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych na Dolnym Śląsku - rok akademicki 2015/2016. Autorzy programu stawiają sobie za cel niwelowanie dysproporcji w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w miastach. Stypendia pomostowe mają pomóc "świeżo upieczonym" studentom, pochodzącym z niezamożnych rodzin, przetrwać najtrudniejszy, pierwszy rok studiowania.

  • Urząd Miasta i Gminy w Sycowie informuje, że w dniu 1 sierpnia 2015 roku o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening systemu wczesnego ostrzegania. W ramach treningu zostaną włączone na terenie gminy syreny alarmowe : - od godz. 17:00 do godz. 17:03 sygnał „Ogłoszenie alarmu” - od godz. 17:08 do godz. 17:11 sygnał „Odwołanie alarmu”.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film