Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • 23 września w sycowskiej Sali Ślubów odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”. Jubilaci otrzymali z rąk burmistrza Sławomira Kapicy, przewodniczącego Rady Miejskiej Bolesława Moniuszki, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sycowie Beaty Jagodzińskiej oraz zastępcy kierownika USC Jolanty Piecuch odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym wyjątkowym dniu, w kierunku dwudziestu dwóch par świętujących swoje gody dostojnych jubilatów, popłynęły liczne gratulacje oraz najserdeczniejsze życzenia.

  • Już wkrótce w 14 miejscach przestrzeni publicznej miasta i gminy Syców ustawione zostaną tablice informacyjne opisujące najważniejsze zabytki i inne obiekty na terenie gminy. W znaczących zarówno dla turystów, jak i mieszkańców punktach pojawi się oznakowanie, którego treścią będzie zbiór ciekawych pod względem historyczno-turystycznym informacji. Ich charakterystyczny, estetyczny wygląd nawiązywał będzie do tablic informacyjnych znajdujących się w parku miejskim, tworząc z nimi harmonijną całość.

  • 4 października 2014 o godz. 18:00 W sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie odbędzie się Jubileusz 10-lecia Zespołu Folklorystycznego ZAWADIACY. Jubileuszowy koncert poprowadzi znany satyryk, autor tekstów, poeta i muzyk Artur Andrus. Zapraszamy. Jednocześnie informujemy, iż liczba miejsc jest ograniczona.

  • Centrum Kultury w Sycowie zaprasza na spektakl komediowy ,,RANDKA W CIEMNO, NA DWIE PARY'', który odbędzie się 15 października 2014 r. o godz.: 19:00 w sali widowiskowej CK. W obsadzie: Krzysztof Ibisz, Tomasz Stockinger, Ewa Kuklińska, Olga Borys. Bilety w wysokości: 65 zł, bilet grupowy (powyżej 10 os.): 55 złotych. Rezerwacja biletów w Centrum Kultury w Sycowie tel.: 62 785 51 53; e-mail: info@cksycow.pl

  • Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „ Zgoda" w Sycowie zawiadamia, że w dniu 4 października 2014 r. o godzinie 1O.OO w hali sportowej MOSIR w Sycowie przy ul. Komorowskiej odbędzie się zebranie członków w celu wyboru stowarzyszenia, które będzie prowadziło rodzinny ogród działkowy.

  • J&C GROUP zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu ECDL Start. W szkoleniu mogą wziąć udział zarówno osoby pracujące jak i bezrobotne. Ilość miejsc ograniczona.

  • Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie zapraszają na koncert, który odbędzie się 28 września br. (niedziela) o godz. 19.00 w kościele ewangelickim w Sycowie. W koncercie wystąpi Chór "Campanella" Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sycowie oraz Chór "Appassionata" działający przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Oleśnicy. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

  • Uczniowie Podstawowej w Działoszy powitali rok szkolny z nowym placem zabaw usytuowanym na terenie przyszkolnym. Plac został wykonany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – projekt „ TUTAJ CHCĘ SIĘ BAWIĆ! PLAC ZABAW PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W DZIAŁOSZY”. Inwestycję współfinansowała Lokalna Grupa Działania „Dobra Widawa” w ramach Osi4 LEADER PROW na lata 2007 – 2013.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film