• W Wigilię 24 grudnia 2014 r. Urząd Miasta i Gminy w Sycowie będzie nieczynny.

Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • Uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta i Gminy w Sycowie w Wigilię 24 grudnia 2014 r. będzie nieczynny. Dzień ten jest wolnym od pracy w zamian za przypadający w tym roku w sobotę Dzień Wszystkich Świętych. Burmistrz Miasta i Gminy Syców ustalił zarządzeniem z dnia 10.02.2014 r., że za Dzień Wszystkich Świętych, dniem wolnym od pracy będzie Wigilia 24 grudnia 2014 r.

 • Zespół Oświaty Samorządowej w Sycowie uprzejmie informuje, iż zmienił się wzór formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis a dotyczącą dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników. W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z nowymi wzorami załączników.

 • Do 29 grudnia przedłużono termin składania ankiet dotyczących opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Syców”. Informacje uzyskane od Państwa pozwolą określić bardziej wiarygodnie aktualny stan infrastruktury cieplnej, budowlanej i energetycznej na terenie gminy. Przypominamy, że obiekty i działania, również inwestorzy indywidualni, które nie zostaną ujęte w PGN nie będą mogły zabiegać o dofinansowanie zewnętrzne. Ankietę można pobrać z naszej strony internetowej. Bardzo prosimy o złożenie jej w terminie do 29 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie.

 • To już chyba ostatnia okazja, aby na Święta Bożego Narodzenia stworzyć prezent jedyny, niepowtarzalny. Centrum Kultury w Sycowie zaprasza na zajęcia origami, gdzie każdy będzie mógł przyczynić się urozmaicenia świątecznego wystroju w naszych domach czy obdarować prezentem najbliższych. Powstaną prawdziwe cacka...

 • Awans nauczycielek

  10-12-2014

  W Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie odbyło się uroczyste ślubowanie nauczycieli mianowanych oraz wręczenie aktów mianowania w sesji zimowej. 15 grudnia 2014 r. Burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego dwóm nauczycielkom, które wcześniej zdały egzamin przed komisją egzaminacyjną. Są to: Izabela Gręda i Paulina Zaradna z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie.

 • 5 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Sycowie odbyło się drugie w siódmej kadencji posiedzenie Rady Miejskiej zwołane przez Komisarza Wyborczego we Wrocławiu, na którym zaprzysiężono burmistrza Sławomira Kapicę. Na swojego zastępcę burmistrz powtórnie desygnował Roberta Maleckiego. Burmistrz podziękował także swoim wyborcom za zaufanie, którym go obdarzyli.

 • W niedzielę 7 grudnia w sycowskim rynku odbyła się ósma edycja Zlotu Mikołajów. W tym roku bez zimowej scenerii, ale za to odmierzana gorącym biciem serc i życzeń płynących z estrady. Zlot sprawił, że w sercu Sycowa powstało małe bożonarodzeniowe miasteczko. Zaraźliwa inicjatywa cieszy dzieci i zjednuje sympatie dorosłych. Z estrady płynęły kolędy i skoczne pastorałki utrzymane w tanecznym stylu, do rytmu których pląsały mikołaje, śnieżynki i aniołki. Do wprowadzenia w świąteczne klimaty przyczynili się organizatorzy. W tym roku byli to: Urząd Miasta i Gminy w Sycowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia oraz Centrum Kultury.

 • Szkoła Podstawowa w Szczodrowie wydała płytę z kolędami. Na płycie znalazło się 12 kolęd śpiewanych przez uczniów szkoły w Szczodrowie, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Szczodrowa. Gościnnie wystąpili także burmistrz miasta i gminy Syców Sławomir Kapica, radny Mieczysław Troska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczodrowie Katarzyna Piórkowska oraz sołtys Anna Gajek. Producentem nagrania jest rada rodziców Szkoły Podstawowej w Szczodrowie. Projekt i wykonanie okładki: Marek Goś. Płytę będzie można nabyć w niedzielę na Zlocie Mikołajów lub w Szkole Podstawowej w Szczodrowie. Zapraszamy.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film