• Muzeum Regionalne w Sycowie w okresie od 17 lipca do 30 września br. będzie nieczynne z powodu remontu.

Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XLVII Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 28 lipca 2014 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Centrum Kultury w Sycowie, Komitet Pomocy dla Julki Puchały, Gazeta Sycowska i Kaczki Dziwaczki pragną serdecznie zaprosić na charytatywny FESTYN RODZINNY „RAZEM DLA JULKI”, który odbędzie się 24 sierpnia 2014r. (niedziela) w Parku Miejskim w Sycowie (strefa rekreacyjna).

  • Podajemy za Ministerstwem Edukacji Narodowej szczegółowe warunki udzielenia pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników szkolnych oraz materiałów dydaktycznych. Wnioski należy składać w terminie do dnia 5 września 2014 r. do dyrektora szkoły do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/15.

  • Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy organizuje bezpłatne szkolenia z języka angielskiego lub języka niemieckiego na poziomie podstawowym (A1+A2). Adresatami kursów są osoby poszukujące pracy lub osoby z wykształceniem co najwyżej średnim.

  • Zgodnie z zarządzeniem Starosty Oleśnickiego w dniu 1 sierpnia 2014 r. zostanie przeprowadzony trening systemu ostrzegania i alarmowania poprzez dwukrotne włączenie syren alarmowych o godz. 17:00 i 17:08. Włączenie syreny upamiętni jednocześnie 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  • Urząd Miasta i Gminy w Sycowie informuje, że od miesiąca sierpnia rolnicy ubiegający się o zwrot akcyzy za okres od 1 sierpnia 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. zawartej w zakupionym oleju napędowym wykorzystywanym do produkcji rolnej będą mogli składać wnioski w Referacie Gospodarki Odpadami (pokój nr 1a na parterze), a nie jak dotychczas w Wydziale Finansowym i Podatków.

  • Centrum Kultury w Sycowie zaprasza na warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez doświadczonych instruktorów, chcących dzielić się swoimi pasjami. Na zajęciach uczestnicy, pod bacznym okiem nauczyciela, będą mogli rozwijać swoje zdolności, bo warsztaty mają na celu uczyć, ale przede wszystkim bawić i rozweselać. Większość to zajęcia bezpłatne.

  • Dział dziecięcy w Bibliotece Publicznej w Sycowie doczekał się kapitalnego remontu. Kto jeszcze nie odwiedził tego działu po remoncie koniecznie powinien to teraz zrobić. Najmłodsi czytelnicy odwiedzający to pomieszczenie od razu zauważą różnicę. Biblioteka Publiczna w Sycowie zaprasza wszystkich do wypożyczania książek i korzystania z czytelni w nowej odsłonie.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film