Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • W związku z ustaniem zagrożenia wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt - ptasiej grypy na terenie Powiatu Oleśnickiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii zarządził uchylić rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii nr 1/2017 z dnia 16 stycznia 2017 r. w sprawie określenia obszaru zapowietrzonego i zagrożonego wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

  • W dniu 23 marca 2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Sycowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju uczestniczyło 22 laureatów eliminacji szkolnych, przeprowadzonych wcześniej w placówkach oświatowych na terenie gminy Syców. Laureaci oraz zdobywcy dwóch pierwszych miejsc reprezentować będą Gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 30 marca 2017 w Wabienicach.

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XXXV Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 30 marca 2017 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Hufiec Syców utworzył na Facebooku wydarzenie pn. „Zaświeć z nami na niebiesko”, do którego przyłączenia się serdecznie zaprasza. Inicjatywa ma na celu rozpoczęcie tzw. „niebieskiego działania”, czyli akcji uświadamiania społeczności i poszerzania wiedzy na temat ludzi chorych na autyzm.

  • Centrum Kultury w Sycowie oraz UKS "Szach-Mat" zapraszają wszystkich chętnych na III Memoriał Szachowy im. Ryszarda Rośka. Zawody odbędą się w dniu 26 marca 2017 r. w siedzibie Kulturalnej Bramy Sycowian (sala nad Muzeum Regionalnym w Sycowie). Początek zawodów godz. 10:00. Zapisy do 9:45.

  • Dwie podopieczne Centrum Kultury w Sycowie Milena Dyla i Hanna Bugała zostały nominowane do finału prestiżowego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Przesłuchania do festiwalu trwały trzy dni w Konińskim Domu Kultury (od 3 do 5 marca). W imprezie wzięło udział ponad 400 młodych zdolnych wokalistów z całej Polski. Festiwal w Koninie jest największym tego typu wydarzeniem w Europie.

  • Dwudniowa impreza - I Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym w Sycowie odbywały się w dniach 18/19.03.2017 r. w hali sportowej MOSiR-u. O tytuł mistrza kraju do naszego miasta przyjechało walczyć dwanaście czteroosobowych drużyn z całej Polski. Zawodom towarzyszyła znakomita, sportowa atmosfera i nie mniej satysfakcjonujące dla naszych łuczników wyniki.

  • Sycowska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. informuje, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów uruchomiła nowy sposób komunikacji ze Spółką. IBOK to rozwiązanie w branży komunalnej stworzone z myślą o wszystkich, którzy szukają nowoczesnych i bardziej skutecznych sposobów komunikacji – strona WWW będąca Internetowym Biurem Obsługi Klienta.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film