• Muzeum Regionalne w Sycowie już otwarte. Można je zwiedzać od poniedziałku do piątku. Zapraszamy!

Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • Od września młodzi mieszkańcy Ślizowa mogą cieszyć się nowym placem zabaw. Jest to już piąta tego rodzaju inwestycja, który powstała w gminie Syców w bieżącym roku (cztery z nich znajdują się przy miejsko-gminnych szkołach i przedszkolach).

 • J&C GROUP zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu ECDL Start. W szkoleniu mogą wziąć udział zarówno osoby pracujące jak i bezrobotne. Ilość miejsc ograniczona.

 • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XLIX Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 30 października 2014 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

 • Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dolna Widawa z siedzibą w Oleśnicy ogłasza nabór na stanowisko asystenta ds. monitoringu i sprawozdawczości.

 • 23 października uroczyście otwarto nowo wyremontowane Muzeum Regionalne w Sycowie. Dokonali tego włodarze gminy Syców: burmistrz Sławomir Kapica i przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko, a także dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Paulina Syposz-Ciemny oraz kierownik Muzeum Regionalnego Agnieszka Kuświk-Jasień. Koszt remontu wyniósł 99 997 złotych, z czego 50 000 zł pochodziło ze środków unijnych.

 • Gmina Syców przebudowała drogę w Wielowsi przejętą z Agencji Nieruchomości Rolnych. Łączna powierzchnia odcinka drogi z kostki brukowej betonowej wraz z poboczami wyniosła 1.369,00 m2 oraz 282,00 mb. długości. Koszt inwestycji wyniósł 189 tysięcy 891 złotych, w 80 procentach dofinansowany przez Agencję Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu.

 • Podziękowanie

  24-10-2014

  Burmistrz Sławomir Kapica otrzymał podziękowanie za dobrą współpracę na rzecz rozwoju Dolnego Śląska od Włodzimierza Chlebosza - członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 • Festyn rodzinny „Przedszkole w barwach jesieni na ludowo” połączony z otwarciem placu zabaw zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 2 z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego w Sycowie przyciągnął wielu wychowanków, rodziców i przyjaciół placówki. 5 października 2014 r. uroczystego otwarcia w towarzystwie przedszkolaków dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko i dyrektor placówki Jolanta Rzemyk.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film