• Muzeum Regionalne w Sycowie w okresie od 17 lipca do 30 września br. będzie nieczynne z powodu remontu.

Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Centrum Kultury w Sycowie zaprasza na warsztaty oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez doświadczonych instruktorów, chcących dzielić się swoimi pasjami. Na zajęciach uczestnicy, pod bacznym okiem nauczyciela, będą mogli rozwijać swoje zdolności, bo warsztaty mają na celu uczyć, ale przede wszystkim bawić i rozweselać. Większość to zajęcia bezpłatne.

  • Dział dziecięcy w Bibliotece Publicznej w Sycowie doczekał się kapitalnego remontu. Kto jeszcze nie odwiedził tego działu po remoncie koniecznie powinien to teraz zrobić. Najmłodsi czytelnicy odwiedzający to pomieszczenie od razu zauważą różnicę. Biblioteka Publiczna w Sycowie zaprasza wszystkich do wypożyczania książek i korzystania z czytelni w nowej odsłonie.

  • Niecodzienna uroczystość miała miejsce w naszym mieście 18 lipca 2014 roku. Mieszkająca od 1946 roku w Sycowie Pani Anna Zachariasz obchodziła 100-lecie swoich urodzin. Na jubileusz, oprócz rodziny, do domu szacownej stulatki przybyli z listem gratulacyjnym i kwiatami burmistrz Sławomir Kapica, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Jagodzińska oraz kierownik terenowego oddziału ZUS Grażyna Burzała.

  • Od 18 lipca zniesiono obowiązek uzyskiwania urzędowych pozwoleń na zbiórkę publiczną. Wystarczy zwykłe zgłoszenie na portalu, który zacznie działać w dniu wejścia w życie ustawy. Dzięki temu obywatele będą mieli bezpośredni dostęp do informacji o organizatorach zbiórek i będą decydować o tym, jaka akcja dobroczynna warta jest wsparcia.

  • Centrum Kultury w Sycowie informuje, że w okresie od 17 lipca do 30 września br. Muzeum Regionalne w Sycowie będzie nieczynne z powodu remontu.

  • Centrum Kultury w Sycowie zaprasza do wzięcia udziału w wycieczce krajoznawczej po Parku Narodowym Gór Stołowych, która odbędzie się 18 sierpnia br. W programie wycieczki znajduje się wejście szlakiem turystycznym na Szczeliniec, zwiedzanie Błędnych Skał oraz Dino Park. Koszt wyjazdu: 100 zł - dziecko, 110 zł – dorosły. Zapisy przyjmowane będą do 12 sierpnia w Centrum Kultury w Sycowie lub pod nr. tel.: 62 785 51 53.

  • Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – Oddział we Wrocławiu oraz Urząd Miasta i Gminy w Sycowie zawiadamia o prowadzonych czynnościach kontrolnych na terenie gminy dotyczących ochrony zwierząt. Prowadzone działania będą miały charakter prewencyjny oraz wybiórczy, a ich celem będzie skontrolowanie warunków bytowych zwierząt z terenu administracyjnego gminy.

  • Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa zaprasza do udziału w V-tej już edycji fotokonkursu "Poznaj Skarby Dobrej Widawy" 2014. Nabór fotografii będzie trwał do 24 października 2014 r. Najlepsze zdjęcia – jak co roku – będą wystawiane w wędrującej galerii po obszarze 9 gmin wchodzących w skład Partnerstwa Dobra Widawa.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film