Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • Gmina Syców przebudowała drogę w Wielowsi przejętą z Agencji Nieruchomości Rolnych. Łączna powierzchnia odcinka drogi z kostki brukowej betonowej wraz z poboczami wyniosła 1.369,00 m2 oraz 282,00 mb. długości. Koszt inwestycji wyniósł 189 tysięcy 891 złotych, w 80 procentach dofinansowany przez Agencję Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu.

 • Podziękowanie

  24-10-2014

  Burmistrz Sławomir Kapica otrzymał podziękowanie za dobrą współpracę na rzecz rozwoju Dolnego Śląska od Włodzimierza Chlebosza - członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 • Festyn rodzinny „Przedszkole w barwach jesieni na ludowo” połączony z otwarciem placu zabaw zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 2 z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego w Sycowie przyciągnął wielu wychowanków, rodziców i przyjaciół placówki. 5 października 2014 r. uroczystego otwarcia w towarzystwie przedszkolaków dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Miasta Bolesław Moniuszko i dyrektor placówki Jolanta Rzemyk.

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na I Grand Prix Tenisa Stołowego w kat. szkoły podstawowe, gimnazjum i open, który odbędzie się 26 października o godz. 10.00 w hali sportowej MOSiR-u. Zawody będą przeprowadzone w trzech etapach. Na zakończenie zostaną wyłonieni zwycięzcy. Zapisy w biurze MOSiR Syców oraz w dniu turnieju w godzinach 9:00 – 9:30.

 • 17 października 2014 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbył się turniej piłki nożnej z okazji „III Sycowskich Dni Trzeźwości”. Najlepszą drużyną turnieju piłki nożnej chłopców okazała się Szkoła Podstawowa w Działoszy. Wybrano też najlepszych zawodników zawodów, którymi byli strzelec Robert Ziółkowski i bramkarz Patryk Ślusarek.

 • Informujemy, że dobiegła końca realizacja zaplanowanego na 2014 rok zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Syców w 2014r.” Realizacja zadania możliwa była dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przy współudziale finansowym gminy Syców. W ramach realizacji zadania zdemontowano, odebrano i przekazano do utylizacji łącznie 4019 m2 płyt eternitowych o łącznej wadze 66,65 ton. Gmina Syców wystąpi o pozyskanie środków na kontynuację zadania w 2015 r.

 • 14 października w Kulturalnej Bramie Sycowian odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pracowników oświaty z terenu gminy Syców zaprosił burmistrz Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko oraz dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej Ewa Głowacka. Święto stało się doskonałą okazją do złożenia nauczycielom serdecznych życzeń oraz wyrażenia wdzięczności za ich trud na rzecz rozwoju i kształtowania młodego pokolenia. Najlepszych pedagogów za osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą wyróżniono nagrodami Burmistrza.

 • W Sycowie przy ulicy Ogrodowej, w pobliżu placu zabaw w parku miejskim powstała zewnętrzna siłownia. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta zaprojektowano sześć stanowisk wyposażonych w elementy do ćwiczeń, z których będą mogli korzystać także seniorzy. Koszt inwestycji realizowanej z budżetu Gminy Syców wynosi 113 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji jest PHU ABIES Zielonka. Ulica Ogrodowa i znajdujący się w pobliżu miejski park stanowić będzie miejsce, gdzie każda grupa społeczna będzie mogła znaleźć dla siebie odpowiednią formę rekreacji. Oficjalny odbiór inwestycji przy udziale władz miasta, dorosłych mieszkańców i najmłodszych sycowian odbył się 21 października 2014 r.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film