Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • Burmistrz Sławomir Kapica oraz Zastępca Burmistrza Robert Malecki spotkali się z prezesem zarządu firmy Log Tech Sp. z o. o. Panem Romanem Nowaczykiem. Na terenie sycowskiej strefy ekonomicznej trwają prace związane z budową zakładu firmy Log Tech. Zakończenie robót planuje się na październik 2016 r. Firma Log Tech Sp. z o. o. z Sycowa jest pierwszym inwestorem na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Syców.

 • W związku z pytaniami dotyczącymi procedury uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego przedstawiamy, jak wygląda taka procedura zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2016 r. poz. 778 ze zm.).

 • W związku ze zmianami aktów wykonawczych procedury zlecania, powierzania i rozliczania zadań publicznych w oparciu o ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w Urzędzie Miasta i Gminy w Sycowie organizowane jest szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie MiG Syców. Szkolenie odbędzie się 30 września 2016 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Sycowie (sala 57) o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

 • Przystań Twórcza Syców we współpracy z Samorządem Mieszkańców nr 1 w Sycowie jest organizatorem Pikniku Rodzinnego połączonego z wystawą zwierząt osiedlowych. Zapraszamy 1 października do strefy na strefy boisk przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie na godz. 14.00. Tam czeka na Państwa wiele niespodzianek, w czasie pikniku odbędzie się też zbiórka rzeczy na schronisko dla psów. "Przyjdź ze swoim pupilem, weź udział i zgarnij nagrody" - głosi jedno z haseł. W imieniu pomysłodawców zapraszamy!

 • 20 września 2016 r. dyrektor Szkoły Podstawowej im. III Tysiąclecia w Sycowie Pani Jolanta Trela odebrała z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”.

 • Jubileusz MOSiR-u

  26-09-2016

  To już 15 lat! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na jubileusz swojego powstania. 2 października o godz. 18.00 w hali sportowej MOSiR-u odbędzie się "małe świętowanie". W ramach urodzinowych obchodów zagra zespół "Droga na Ostrołękę". Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 • Mistrz horroru Graham Masterton spotka się z czytelnikami w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Sycowie. Wydarzenie jest możliwe dzięki współpracy Gminy Syców i Centrum Kultury ze stowarzyszeniem Aglomeracja Wrocławska w ramach projektu Rozczytana aglomeracja oraz w ramach projektu ESK 2016 (Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016). Zapraszamy 3 października o godz. 17.00.

 • Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja w Sycowie otrzymała dofinansowanie zadania w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” , Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 10 tysięcy złotych. Celem programu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Z otrzymanej dotacji zakupione zostaną książki popularnonaukowe, literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do korzystania z księgozbioru.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film