Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • W związku z sygnałami napływającymi od mieszkańców ulicy Pawłówek dotyczącymi ich obaw związanych z planami rozbudowy chlewni znajdującej się w sąsiedztwie ich posesji, pragniemy poinformować, że zgodnie z przyjętą uchwałą Rady Miejskiej z dn. 30.01.2014 r. trwają prace związane z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Czas związany z procedurami dotyczącymi uchwalenia tego typu planu to okres około 12 miesięcy.

  • Gmina Syców pozyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na opracowanie „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Syców” (PGN). Dokument ten jest niezbędny, aby w kolejnych latach sięgać po środki finansowe m. in. z funduszy UE (RPO, PO IŚ) i NFOŚiGW na działania związane z poprawą jakości powietrza oraz wzrostem efektywności energetycznej na obszarze Gminy. Liczymy na Państwa zrozumienie dla idei ograniczania emisji zanieczyszczeń w Naszej Gminie i pomoc w zebraniu stosownych informacji. W związku z powyższym prosimy Mieszkańców Gminy Syców o zapoznanie się z informacją oraz wypełnienie ankiety, którą można pobrać z naszej strony, jak również przesłanie jej na adres Urzędu w terminie do 12 grudnia 2014.

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza na IV Korespondencyjny Turniej Łucznictwa Tradycyjnego, który odbędzie się w 29 listopada 2014 r. o godz. 13.00 na terenie znajdującym się za halą sportową MOSiR Syców (od strony Alei nad Wałem).

  • W czwartek 27 listopada 2014 r. o godz. 10.30 w sycowskim parku obędzie się oficjalna inauguracja przedsięwzięcia pn. PZU Trasy Zdrowia w Sycowie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zachęca do przybycia i aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu (spotkanie przy planszy głównej PZU Trasy Zdrowia przy ul. Ogrodowej – obok działek ogrodowych). Uczestnicy spotkania wszyscy wyruszą na 3,2 km trasę, na której wykonywali będą ćwiczenia zgodnie z instrukcją oraz wskazówkami zamieszczonymi na tablicach informacyjnych rozmieszczonych na trasie.

  • W związku z tym, że w wyborach samorządowych przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r. żaden z czterech kandydatów na burmistrza nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów, w dniu 30 listopada 2014 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnych głosów. W drugiej turze wyborów samorządowych na Burmistrza Miasta i Gminy Syców zmierzą się Sławomir Piotr Kapica, który w I turze uzyskał 2 837 głosów i Wojciech Eugeniusz Kociński z ilością 1 628 głosów.

  • W dniu wczorajszym Miejska Komisja Wyborcza w Sycowie wywiesiła oficjalne wyniki głosowania na Burmistrza Miasta i Gminy, a także do Rady Miejskiej w Sycowie. Uprawnionych do głosowania w naszym mieście było 13 400 osób. Frekwencja wyniosła 46,64 %.

  • Poniżej zamieszczamy informacje dla mieszkańców gminy Syców dotyczącą lokali wyborczych, w których będą mogli oddać swój głos w wyborach samorządowych (siedziby obwodowych komisji wyborczych, czyli gdzie kto może głosować). Tradycyjnie znajdują się one w tych samych budynkach użyteczności publicznej, w których głosowaliśmy ostatnio do Parlamentu Europejskiego. Na terenie Gminy Syców będzie to dziesięć lokali.

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie zaprasza sympatyków tenisa stołowego do udziału w Grand Prix tenisa stołowego. Jest to drugi z trzech turniejów, jakie będą się odbywać w Sycowie w kolejnych miesiącach: październiku, listopadzie i grudniu. Najlepszych zawodników poszczególnych kategorii poznamy na zakończenie III Grand Prix. Uwaga! - decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach. Szczegółowy regulamin na stronie www.mosir.sycow.pl. Szczegółowe informacje w biurze MOSiR Syców tel. (62) 785 51 44.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film