Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Na podstawie Art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2016 r. poz. 446), Przewodniczący Rady Miejskiej zwołuje XXIV Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 25 maja 2016 r. o godz. 14.30 na sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

  • 26 maja stowarzyszenie Przystań Twórcza Syców organizuje majówkę - piknik rodzinny pn. „Witamy w PRL”. W programie m.in. wystawa zdjęć z czasów PRL, wystawa konkursu FOTO – Syców zaklęty w czasie”, wystawa przedmiotów z czasów PRL-u, a oprócz tego dużo innych atrakcji (proszę tylko spojrzeć - już sam plakat zachęca do przybycia!). Rozpoczęcie o godz. 13.00 w parku miejskim. Serdecznie zapraszamy!

  • 19 maja odbył się w Sycowie IX Międzyprzedszkolny Festiwal Pieśni i Tańca "Raz na ludowo", którego pomysłodawcą jest Publiczne Przedszkole Nr 2 z Grupą Żłobkową im. Cz. Janczarskiego w Sycowie. Celem zespołu jest promocja kultury regionalnej oraz kultury mniejszości narodowych. Na scenie Centrum Kultury mogliśmy podziwiać tańce oraz pieśni polskie i ukraińskie w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W tym roku szkolnym w repertuarze wokalno - tanecznym zaprezentowało się 99. dzieci z siedmiu przedszkoli.

  • Wyjątkowe wydarzenie – Festiwal Nauki – przygotowany dla dzieci i młodzieży przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie odbędzie się w dniach 24 i 25 maja na terenie gimnazjum. Oprócz gimnazjalistów w festiwalu wezmą także udział uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Syców. Atrakcją festiwalu będzie wystawa „Umysł przyłapany!” stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych.

  • 16 maja 2016 r. w Sycowie odbyło się spotkanie biznesowe z przedsiębiorcami zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Syców oraz Prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie z przedstawicielami branży produkcyjnej z powiatów: oleśnickiego, kępińskiego i ostrzeszowskiego odbyło się pod patronatem szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów, minister Beaty Kempy.

  • Zapraszamy do udziału w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Polska Biega" mającej na celu poprawę kondycji fizycznej i promocję aktywnego stylu życia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie jako koordynator akcji zaprasza do aktywnego udziału w imprezie, która odbędzie się 22 maja (niedziela) 2016 r. Start o godz. 12:00 w parku miejskim.

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie oraz art & fun Agencja Artystyczna Małgorzaty Puławskiej zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Syców na pokazy cyrkowo - samochodowego, słowackiej grupy kaskaderskiej „Extrem Cascaders Team”, które odbędą się na stadionie miejskim w Sycowie w terminie 19.05.2016 r. (czwartek) godz. 19.00. W programie m.in. akrobacje samochodów osobowych, jazda na dwóch kołach, sceny z filmów akcji FMX samochodów i amerykański Monster Truck. Bilety do nabycia w kasie przy stadionie (brama przy CK) od godz. 18.00.

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Paderewskiego zaprasza w dniu 19 maja 2016 r. na koncert inauguracyjny z okazji otwarcia nowej sali koncertowej. Wystąpią nauczyciele i uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście - tancerze. W programie utwory I.J. Paderewskiego, F.Chopina, E.Morricone, A.Piazzoli i inne. Początek godz. 17:00. Wstęp wolny.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film