• Zachęcamy do przekazania 1% podatku w rozliczeniach za rok 2014 na rzecz potrzebujących sycowian. Na naszej stronie na facebooku znajdą Państwo dane osób, które na takie wsparcie czekają.

Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • Sycowianki: Oliwia Guder i Emilia Nikiel otrzymały nominacje do udziału w 36. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Młodzi wokaliści szkolą swoje muzyczne pasje pod okiem Jewgienija Andruszczaka, który odpowiedzialny jest również za odpowiedni dobór repertuaru. Naszym młodym wokalistkom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne, finałowe prezentacje, które odbędą się w czerwcu.

  • Ukazał się 25 numer Zeszytów Historycznych, których dużą część stanowi tłumaczenie fragmentów kroniki Józefa Franzkowskiego "Historia wolnego państwa stanowego, miasta i powiatu Syców". Przekładu podjęła się Pani Anna Hryniewiecka. W najnowszym numerze zainteresowani przeczytają także o podsumowaniu dwudziestolecia wydawania Zeszytów Historycznych oraz relację z V Jarmarku Regionalnego, organizowanego w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, którego hasło w ubiegłym roku brzmiało „Sycowskie smaki tradycji”.

  • 3 maja 2015 r. w parku miejskim w Sycowie zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Sycowa w Nordic Walking o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Syców. Na marsz z kijkami serdecznie zapraszają organizatorzy: Anna Talaga - Sportowiec Roku 2014 w plebiscycie Gazety Sycowskiej, Aroma Stone Hotel Spa Restaurant oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne. Rozpoczęcie o godz. 10:00.

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na VI Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 26 marca 2015 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • W sobotę 14 marca 2015 r. od wczesnych godzin przedpołudniowych na hali sycowskiego MOSiR-u trwała rywalizacja w ramach trzeciej edycji turnieju samorządowców w piłce siatkowej. Po czterech godzinach zmagań pod siatką wyłoniono zwycięzców - najlepszą drużyną turnieju okazali się samorządowcy z Sycowa. Zawody stały na wysokim poziomie, mecze były bardzo zacięte i wyrównane, a o wyniku kilku z nich decydował tie-break.

  • W ubiegłym tygodniu na spotkaniach sprawozdawczo-wyborczych sycowianie wybrali przewodniczących i zarządy miejskich osiedli na najbliższą kadencję. W wyniku tajnego głosowania w trzech nowo wybranych osiedlach przewodniczącymi zostali: SM nr 1 - Łukasz Schönfelder, SM nr 2 - Mateusz Hanyż i SM nr 3 - Robert Dziergwa. Poniżej podajemy skład zarządów.

  • Centrum Kultury w Sycowie zaprasza na XXII Festiwal Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, który odbędzie się 21 marca 2015 r. o godz: 15:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie. W programie występy solistów i zespołów z Sycowa i okolic. W ramach festiwalu o godz. 19:00 koncert zespołu "U Studni", który przez wiele lat współtworzył "Stare Dobre Małżeństwo".

  • Gmina Syców pozyskała środki na zajęcia sportowe w szkołach podstawowych w ramach projektu ,,MULTISPORT”, zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu. Uczniowie będą mogli także nieodpłatnie korzystać z zajęć na krytej pływalni w ramach kolejnej edycji programu „Umiem pływać”

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film