• Już w najbliższą sobotę 27 sierpnia w m. Wioska odbędą się Gminne Dożynki. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • LGD Dobra Widawa zaprasza mieszkańców obszaru na szkolenia dotyczące możliwości korzystania ze wsparcia w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Szkolenie w Sycowie odbędzie się 6 września br. Szkolenia rozpoczną się o godzinie 17:00. Przewidywany czas trwania szkolenia - 2 godziny. Szczegóły dotyczące dokładnych miejsc szkolenia przekażemy już wkrótce.

  • Już niedługo po wakacjach dzieci w Zawadzie będą mogły cieszyć się z nowego placu zabaw, który powstanie jeszcze we wrześniu br. Projekt pn. „Plac zabaw w miejscowości Zawada” przewiduje wykonanie zagospodarowania placu zabaw w pobliżu świetlicy wiejskiej i boiska do piłki nożnej w Zawadzie, w tym zakup i montaż wyposażenia z atestowanymi urządzeniami. Kosztami inwestycji po połowie podzielą się Gmina Syców i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

  • Zakończył się obóz sportowy AGLOCAMP TWG 2017. 64 uczestników z gmin Aglomeracji Wrocławskiej miało szansę spróbować swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich The World Games 2017 - Wrocław. Wśród nich znalazła się grupa ośmiorga uczniów z gminy Syców, których opiekunem był Arkadiusz Chowański, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Stradomi Wierzchniej. Zajęcia odbywały się w czasie tegorocznych wakacji w dniach 25-30 lipca 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnicach

  • Przysięgę od pięciorga nauczycieli szkół i przedszkoli Gminy Syców odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kapica w towarzystwie Dyrektora Oświaty Samorządowej Ewy Głowackiej. Uroczystość miała miejsce 22 sierpnia br. w Urzędzie Miasta i Gminy. Burmistrz pogratulował nowo mianowanym nauczycielom, podkreślając wagę ciągłego kształcenia oraz złożył nominowanym serdeczne życzenia. Po ślubowaniu odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu nauczyciela mianowanego.

  • Urząd Miasta i Gminy w Sycowie informuje, iż harmonogram wywozu odpadów komunalnych na kolejne miesiące zostanie przekazany właścicielom nieruchomości do końca miesiąca sierpnia 2016 r.

  • Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza na XXVII Sesję Rady Miejskiej w Sycowie, która odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2016 r. o godz. 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Syców, ul. Mickiewicza 1, sala nr 57.

  • Komendant Związku Strzeleckiego w Sycowie Jacek Śródka zaprasza na uroczystość nadania imienia sycowskiemu oddziałowi Związku Strzeleckiego. Ceremonia odbędzie się 15 sierpnia rozpoczęciem Mszy św. o godz. 10.15 w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sycowie, po czym uczestnicy przemaszerują na sycowski rynek, gdzie kontynuowana będzie dalsza część uroczystości.

  • Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski wręczyli Burmistrzowi Sławomirowi Kapicy brązowy Medal za Zasługi dla Policji. Medal został wręczony podczas obchodów Święta Policji we Wrocławiu w dniu 9 sierpnia 2016 r.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film