• Od 1 lipca zapraszamy nad zalew do Stradomi, po przeprowadzonym gruntownym remoncie zbiornika.

Aktualnościarchiwumnajnowsze

  • 3 czerwca 2015 roku odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego zrealizowanego przez Klub National Geographic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie – Poznajemy Polskę Bałtyckim Szlakiem Rowerowym. Podsumowanie projektu odbyło się w redakcji magazynu National Geographic Polska, a statuetki uczestnikom projektu wręczała redaktor naczelna Martyna Wojciechowska. Statuetki dla uczestników projektu ufundowane zostały przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Martyna otrzymała pamiątkową koszulkę z projektu.

  • Od 1 lipca otwarty będzie zalew w Stradomi. Zakończona kolejna inwestycja na terenie gminy Syców zachęca plażowiczów do aktywnego wypoczynku. Obiekt jest pod stałym nadzorem pracowników MOSiR Syców oraz sanepidu badającego systematycznie jakość wody. Plażowiczów chroni również system monitoringu działający na obiekcie.

  • Wójt Gminy Kobyla Góra oraz Kobylogórski Ośrodek Kultury zapraszają na Dni Kobylej, które odbędą się w dniach 4 - 5 lipca br. na placu nad zalewem w Kobylej Górze. Szczegóły na plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

  • Grupa nieformalna "Dla Sycowa" zaprasza na wystawę zamykającą projekt "Opowieści sycowskich budowli". Głównym celem projektu trwającego trzy miesiące było zapoznanie z dziedzictwem historyczno – kulturowym naszego miasta, poprzez poznawanie losów poszczególnych jego budowli. Wystawa prezentowana w Muzeum Regionalnym od 30 czerwca jest wynikiem tych poszukiwań i próbą fotograficznego zapisu piękna starej sycowskiej architektury. Otwarcie - 30 czerwca 2015 r., Muzeum Regionalne, godz. 17.30

  • Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych „ZGODA” w Sycowie uprzejmie informuje mieszkańców Sycowa, że posiada 40 wolnych działek ogrodowych o różnej wielkości do zagospodarowania w Naszych Ogrodach przy ulicy Broniewskiego, 15-lecia, Komorowskiej, Pawłówek oraz Waryńskiego. Informacje można uzyskać w każdą środę w Domku Działkowca przy ulicy Waryńskiego w godzinach 16.00 – 18.00 oraz u Pana Henryka Cybulskiego - Prezesa PZD ROD Zgoda pod nr. tel. 733 995 958. Sycowscy działkowcy zapraszają do pracy i wypoczynku na swojej własnej działce.

  • Słowiańskie walentynki czyli Noc Świętojańska w Sycowie za nami! Noc Kupały, Sobótka lub Noc Świętojańska to święto obchodzone w nocy, w czasie przesilenia letniego. Jest to noc, która poświęcona jest... miłości! Czyli takie trochę polskie walentynki! Tyle, że z rdzenną tradycją, sięgającą całych wieków wstecz! Rodzime walentynki, czyli Noc Świętojańska, przypadają dokładnie na 23 czerwca, w wigilię wspomnienia św. Jana. Jest to święto powitania lata, a zarazem święto miłości. Dawniej w tę magiczną noc rozpalano wielkie ogniska, przy których zbierali się ludzie. Wokół ogniska tańczono, śpiewano i wróżono. Podobnie było w sobotni wieczór 20 czerwca w strefie rekreacyjnej Parku Miejskiego w Sycowie. Spotkanie zorganizowane przez Centrum Kultury w Sycowie rozpoczęło się o godzinie 20:00 występem Teatru Młoda Czfurka, które działa przy sycowskim Domu Kultury.

  • Od września 2015 r. w Przedszkolu nr 1 im. Koszałka Opałka działa Klub Małego Odkrywcy. Opiekunką klubu i prowadzącą zajęcia edukacyjne z przedszkolakami jest Anna Nowicka, nauczycielka geografii w sycowskim gimnazjum. Inspiracją do powstania klubu była niewątpliwie wizyta w przedszkolu podróżniczki, dziennikarki, redaktor naczelnej NG Polska Martyny Wojciechowskiej. Warto zaznaczyć, że już od września roku szkolnego 2015/16 nowe grupy przedszkolaków zostaną „małymi odkrywcami”, a zajęcia edukacyjne w ramach Klubu Małego Odkrywcy będą również kontynuowane w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie.

  • Centrum Kultury w Sycowie zaprasza dzieci na półkolonie, które odbędą się w dniach 29 czerwca - 10 lipca. Na dzieci czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników instytucji kultury. Szczegóły na plakacie.

strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
A A A

E-urząd

kamery

film