Aktualnościarchiwumnajnowsze

 • Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2017 r. w Gminie Syców powołano do życia Centrum Usług Wspólnych - jednostkę organizacyjną prowadzącą działalność obsługi szkół i edukacji publicznej. Tym samym 31 grudnia 2016 r. przestał funkcjonować Zespół Oświaty Samorządowej. Centrum Usług Wspólnych ma swoją siedzibę w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Sycowie, ul. Mickiewicza 1. Dyrektorem jednostki jest Pani Ewa Głowacka.

 • Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa ogłasza nabór wniosków na budowę lub przebudowę ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.

 • Komu przysługuje nieodpłatna pomoc prawna? Tę informację, jak i harmonogram pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Oleśnickiego w roku 2017 znajdą Państwo w BIP-ie oraz na stronie poniżej.

 • Nie pal śmieci!

  17-01-2017

  W związku z trwającym okresem grzewczym przypominamy wszystkim mieszkańcom Gminy Syców, że obowiązuje ustawowy zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych. Powietrze jest elementem środowiska, które nie zna granic, a jest niezbędne do życia wszystkich ludzi. Ochrona jakości powietrza jest bardzo istotna dla zdrowia i komfortu życia obecnych, jak i przyszłych pokoleń mieszkańców Gminy Syców.

 • W czwartek 12 stycznia 2017 r. od wczesnych godzin porannych na hali sycowskiego MOSiR-u odbywały się „V Mistrzostwa Przedszkolaków w Twistera”. Do rywalizacji przystąpiły dzieci z przedszkoli nr 1, 2 i 3 oraz z przedszkola Sióstr Urszulanek.

 • Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

 • Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oleśnicy informuje, że w związku z zagrożeniem ptasią grypą obowiązuje kategoryczny zakaz wypuszczania drobiu na wybiegi. Drób należy chronić przed kontaktem z dzikim ptactwem. Unikać pojenia i karmienia drobiu na otwartej przestrzeni, zabezpieczyć zgromadzoną paszę przed dostępem dzikich ptaków, które są roznosicielami wirusa. Wirus jest niegroźny dla ludzi lecz zabójczy dla drobiu. Każdy przypadek wystąpienia niepokojących objawów chorobowych lub zwiększonych upadków u drobiu należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi weterynarii. Za pomoc w walce z zagrożeniem ptasią grypą dziękuje Burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica

 • W dniu 16 grudnia 2016 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ochronie przyrody z dniem 30 grudnia 2016 r., która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Najważniejszą zmianą jest zniesienie wymogu uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów przez osoby fizyczne. Według nowych zapisów ustawy, jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej, możemy bez żadnych obaw usuwać drzewa lub krzewy, które znajdują się na naszej działce – prywatnej posesji.

strony 1 2 3 4 5 6 7
A A A

E-urząd

kamery

film